• Wyświetleń: 778
    • Dodano: 2021-01-24 / 13:21

Trzecie z rzędu zwycięstwo Weegree!

Opolanie tym razem okazali się lepsi od drugiej drużyny Śląska Wrocław.

Dobra passa zawodników Rafała Knapa trwa. Po wygranych z Nysą Kłodzko oraz Wisłą Kraków, w planach bitwy o górną ósemkę chciała zaszkodzić druga drużyna Śląska Wrocław, która jest bezpośrednim rywalem Weegree.

Gospodarze zaczęli w piorunującym stylu. W ciągu kilku minut wygrywali 9:0 i wydawało się, że Wrocławianie nie podniosą się po tak szybkich ciosach. Niestety, goście szybko się obudzili, zdobywając 12 punktów z rzędu, a zdezorientowani Opolanie popełniali błąd za błędem. Jednakże, szybka reakcja trenera pomogła odnieść Weegree odnieść zwycięstwo w pierwszej kwarcie, a dobra gra w końcówce przełożyła się również na kolejne 10 minut, gdzie gospodarze pozwolili zdobyć jedynie 10 punktów Wrocławianom, przy swoich dwudziestu.

Po zmianie stron, Opolanie przystąpili z przewagą 14 oczek. Goście mozolnie zaczęło odrabiać straty, lecz zarówno jak i w trzeciej kwarcie, gdzie zdobyli oni jedynie 3 punkty więcej, tak i w ostatniej części gry, nie byli w stanie dogonić już Opolan, którzy wygrali w ostatecznym rozrachunku 82:76 i awansowali na ósmą lokatę.