• Wyświetleń: 1349
    • Dodano: 2021-01-24 / 13:39

Jedenaste zwycięstwo UNI Opole!

Podopieczne Nicoli Vettoriego pewnie zmierzają po mistrza rundy zasadniczej

W znakomitej formie są "Wilczyce z Opola!" W hicie kolejki, zawodniczki włoskiego trenera Nicoli Vettoriego podejmowały SMS PZPS Szczyrk na własnym parkiecie. W ostatnim meczu tych drużyn, lepsze okazały się ówczesne gospodynie, które pokonały Opolanki po pięciosetowym boju.

Chęć rewanżu było widać od pierwszej piłki. Bardzo dobrze funkcjonował eksperymentalny środek, z przyjmującą, kapitan Martą Ciesiulewicz na tej pozycji. To przyniosło zaskakująco dobry skutek, dzięki czemu to Opolanki wygrały pewnie do 19 otwierającego seta. Druga odsłona meczu natomiast zamieniła się w bardzo przyjemną dla oka postronnego widza bitwą akcja za akcję, którą zwyciężyły przyjezdne po grze na przewagi 25:27.

To ewidentnie podrażniło Wilczyce, które pokazały pazur i zdominowały całkowicie działania na parkiecie, wygrywając do 14 trzecią odsłonę meczu, natomiast mecz zamknęły w czwartym secie, gdzie pozwoliły rywalkom na zdobycie 25 oczek. Następne spotkanie Opolanki zagrają z vice-liderem Energetykiem Poznań, na wyjeździe.