• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1331
  • Dodano: 2021-01-22 / 08:20
  • Komentarzy: 0

  Podopieczni opolskich Domów Pomocy Społecznej już po pierwszej turze szczepień

  Podopieczni opolskich Domów Pomocy Społecznej już po pierwszej turze szczepień

  (Fot. Archiwum)

  Szczepionka przeciw COVID-19 to jeden z najważniejszych elementów, dzięki któremu możemy powstrzymać epidemię. Pierwszą dawką zaszczepieni są już prawie wszyscy podopieczni opolskich DPS-ów..  Ogólnie w województwie opolskim zaszczepiono pierwszą dawką szczepionki przeciw Covid-19 1895 osób. Możliwość skorzystania ze szczepień, oprócz pensjonariuszy mieli też pracownicy wszystkich trzech opolskich DPS-ów.

  - W placówce przy ulicy Szpitalnej 17 zaszczepiło się 15 pracowników i 43 mieszkańców. W Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Chmielowickiej szczepieniu poddało się 38 pracowników i 97 mieszkańców, a podanie pierwszej dawki dla kilku z nich zostało odroczone. Zarówno w jednej, jak i drugiej placówce, zainteresowanie było większe, jednak lekarz przesunął termin szczepienia dla kilku osób - informuje Urząd Miasta Opola.

  W Czarnowąsach szczepienie trwa, a chęć skorzystania z tej formy profilaktyki zgłosiło 34 pracowników. Spośród mieszkańców zaszczepionych ma zostać 113 osób. Druga tura szczepień w domach pomocy społecznej rusza 9 lutego. Wtedy też osoby, którym na tę chwilę lekarze odroczyli procedurę ze względów medycznych, będą mogły się zaszczepić.

  - Z informacji przekazanych przez placówki wynika, ze zainteresowanie szczepieniami było duże sięgające około 90 procent uprawnionych. To m.in. efekt rozmów edukacyjnych zachęcające zarówno pracowników, jak i mieszkańców do szczepień przeciwko koronawirusowi - czytamy dalej.

  Dziś ruszyła infolinia dotycząca przewozu osób na szczepienie. Od czwartku (21 stycznia w godzinach od 8.00 do 18.00) dyżurować będą osoby pod dwoma numerami telefonów: 504 900 147 oraz 532 316 606, pod którymi można będzie zamówić transport. - Aby usprawnić ten proces, osoby dzwoniące na infolinię proszone są o przygotowanie podstawowych informacji, takich jak: data i godzina umówionej wizyty na szczepienie w wybranym punkcie szczepień na terenie miasta Opola. Poza tym przyjmujący zgłoszenie na transport przeprowadzi z osobą krótki wywiad w celu zweryfikowania uprawnień do korzystania z bezpłatnego przewozu do punktu szczepień - mówi Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Opola.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".