• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4529
  • Dodano: 2021-01-17 / 07:18
  • Komentarzy: 0

  Pożar w Okopach. Mieszkańcy w kilka chwil stracili dach nad głową

  Pożar w Okopach. Mieszkańcy w kilka chwil stracili dach nad głową
   <i>(Fot. OSP Łambinowice)</i>

  (Fot. OSP Łambinowice)

  W powiecie nyskim doszło do poważnego w skutkach pożaru poddasza. Konieczna była ewakuacja 10 osób zamieszkujących "bliźniaka". Mieszkańcy stracili dach nad głową.


  W sobotę 16 stycznia o godzinie 13.40 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie wpłynęło zgłoszenie o pożarze dachu w budynku wielorodzinnym typu bliźniak w miejscowości Okopy w gminie Łambinowice.

  Na miejsce zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej, w tym trzy zastępy z JRG Nysa, dwa zastępy z OSP Łambinowice oraz jeden z OSP Korfantów. Na miejsce zdarzenia skierowano także Zespół Ratownictwa Medycznego i patrol policji.

  - Zostaliśmy zadysponowani do pożaru poddasza w miejscowości Okopy. Już przed wioską było widać kłęby dymu, które unosiły się nad wsią. Szybki wyjazd na dwa samochody i perfekcyjne rozwinięcie linii prawdopodobnie zapobiegły rozwinięcia się pożaru na dolną strefę mieszkania oraz sąsiedni budynek-bliźniak. Dwóch ratowników w aparatach podawało wodę w natarciu od środka, a druga Rota z zewnątrz. Po zlokalizowaniu i ugaszeniu ognia zaczęliśmy dogaszanie oraz rozbieranie dachu. Działania zakończyliśmy po około 3 godzinach. To już kolejna ciężka akcja naszych strażaków w krótkim czasie - relacjonują strażacy ochotnicy z OSP w Łambinowicach.

  Przed przyjazdem pomocy z domu ewakuowało się 10 osób, na szczęście mieszkańcom nic się nie stało. Niestety poddasze spłonęło doszczętnie. Biorąc pod uwagę fakt, że kolejne dwie noce będą bardzo mroźne - rodzina nie będzie mogła schronić się w domu. Na tę chwilę nie wiadomo co było przyczyną pojawienia się ognia.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".