• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1534
  • Dodano: 2021-01-19 / 08:26
  • Komentarzy: 1

  Od środy szpital w Kędzierzynie-Koźlu przyjmie wszystkich pacjentów, nie tylko z covid-19

  Od środy szpital w Kędzierzynie-Koźlu przyjmie wszystkich pacjentów, nie tylko z covid-19
   <i>(Fot. szpital Kędzierzyn-Koźle)</i>

  (Fot. szpital Kędzierzyn-Koźle)

  W środę 20 stycznia szpital w Kędzierzynie-Koźlu wraca do normalnego przyjmowania pacjentów. Od tego dnia będzie placówką hybrydową dla osób z COVID-19 i dla pacjentów bez zakażenia.


  Szpital w Kędzierzynie-Koźlu "odmrożony". Już od środy 20 stycznia powróci do normalnego trybu pracy, czyli będzie przyjmował pacjentów niezakażonych koronawirusem. Od tego dnia szpital będzie placówką hybrydową dla osób z COVID-19 i dla pacjentów bez zakażenia. O zmianach na konferencji prasowej poinformowali starosta Małgorzata Tudaj i dyrektor Jarosław Kończyło.

  - Dla naszych mieszkańców oznacza to 204 miejsca niecovidowe, 156 łóżek nadal będzie przeznaczonych dla osób z zakażeniem. Odmrożony zostanie Szpitalny Oddział Ratunkowy, ginekologia z położnictwem, laryngologia, okulistyka, urologia, chirurgia, oddział dziecięcy, również na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej przygotowane będzie miejsce niecovidowe - podkreśla starosta Małgorzata Tudaj.

  - Ortopedia, oddział wewnętrzny oraz neurologia w związku z liczbą pacjentów, którzy tam przebywają nadal pozostaną covidowe. W części covidowa pozostanie też ginekologia, oddział dziecięcy i oddział intensywnej opieki medycznej - tłumaczy dyrektor Jarosław Kończyło.

  Decyzja wojewody w tej sprawie wpłynęła w poniedziałek 12 stycznia, choć wcześniej mówiło się o tym, że szpital ma zostać odmrożony w piątym czy nawet szóstym etapie. Liczba pacjentów w lecznicy zaczęła jednak spadać, a na dzień 13 stycznia było tam hospitalizowanych tylko 82 chorych z potwierdzonym zakażeniem.

  Wkrótce władze szpitala poinformują o tym, co w planowanymi wcześniej zabiegami czy też porodami rodzinnymi. Wiadomo natomiast, że punkt nocnej i świątecznej opieki medycznej w Kędzierzynie-Koźlu pozostanie w szpitalu przy ul. Judyma.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-01-19 10:41:32 [217.173.195.*] id:1607223  
  wojtasoks: Napisał postów [6580], status [VIP] Reputacja
  Jak najszybciej jak najwięcej szpitali przywrócić do normalnego trybu. Bo wyzdychamy na wszystko poza covidem

  Nick:
  Treść: