• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1719
  • Dodano: 2021-01-15 / 18:24
  • Komentarzy: 2

  Powołano Społeczny Komitet Obchodów 100-lecia III Powstania Śląskiego

  Powołano Społeczny Komitet Obchodów 100-lecia III Powstania Śląskiego

  (Fot. Dżacheć)

  Celem powołanego Społecznego Komitetu Obchodów 100-lecia III Powstania Śląskiego jest organizacja i animacja wydarzeń związanych z setną rocznicą wybuchu powstania.


  W ramach Festiwalu Powstań Śląskich organizowanego przez powołany komitet odbędzie się wiele wydarzeń, które będą promowały pamięć o powstaniu. To m.in. wystawy, koncerty, turnieje sportowe i pikniki patriotyczne.

  - Celem komitetu jest organizacja i animacja wydarzeń związanych z setną rocznicą wybuchu III powstania śląskiego. Jesteśmy przekonani, że wspólnymi siłami będziemy umieli zorganizować wiele godnych uwagi wydarzeń i szerzyć wiedzę o powstaniach śląskich, które pozostają tematem słabo poznanym i zapomnianym - mówi Albert Ogiolda, współorganizator Festiwalu Powstań Śląskich.

  Komitet został powołany przez połączone siły organizacji takich jak: Biało-Czerwone Opole, Chorągiew Harcerzy Ziemi Opolskiej ZHR, Młodzież Wszechpolska - Okręg Opolski, Opolskie Stowarzyszenie Pamięci Narodowej, Fundacja Blisko Polski, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Polski Śląsk, Polska Fundacja Historyczna, Rodzina Rodła Wrocław - Stowarzyszenie Oświaty i Wychowania, Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" oraz SSOO "Jedna Odra".

  - Nie mamy też wątpliwości, że do współpracy uda nam się zaprosić inne podmioty, które swoim zaangażowaniem wspomogą naszą działalność i umożliwią jeszcze lepszą realizację celów. Wierzymy, że społeczna, oddolna inicjatywa będzie dobrym uzupełnieniem oficjalnych uroczystości, obchodów i wydarzeń, które będą w przyszłym roku realizowane przez liczne podmioty - dodaje Ogiolda.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-01-16 19:37:08 [94.254.144.*] id:1607127  
  tippmann: Napisał postów [6809], status [VIP] Reputacja
  to na początek pozamiatajcie wokół pomnika

  Nick:
  Treść:
  2021-01-16 12:24:04 [89.73.114.*] id:1607105  
  neo: Napisał postów [1493], status [Szycha] Reputacja
  Młodzież Wszechpolska - dziękuje bardzo. Z brunatnymi patryjotami nie chcę mieć nic wspólnego, wystarczyły mi obrazki z "obrony katedry" podczas protestów antyaborcyjnych. Banda oszołomów w sortach mundurowych, kamizelkach taktycznych, podających przez radio kierunki przemieszczania się przemarszu i dyspozycje lokalnego fuhrera, że on chce mieć wiedzę kto i gdzie idzie, kogo śledzić. Ciekawe, czy wraz z przystąpieniem do MW dostaje się służbową pałkę teleskopową, czy voucher na kij baseballowy?

  Nick:
  Treść: