• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1144
  • Dodano: 2021-01-12 / 12:30
  • Komentarzy: 0

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra pomimo obostrzeń 31 stycznia

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra pomimo obostrzeń 31 stycznia

  (Fot. WOŚP)

  Pomimo przedłużenia obostrzeń związanych z pandemią, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy utrzymuje termin 29. Finału WOŚP, czyli 31 stycznia. W Opolu w normalnym trybie odbędzie się też bieg "Policz się z Cukrzycą".


  Organizatorzy 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już raz przesuwali termin wydarzenia. Tym razem, mimo ogłoszonych wczoraj przedłużonych obostrzeń zdecydowano, że termin pozostaje bez zmian, a wielka kwesta odbędzie się 31 stycznia 2021 roku.

  W zbiórkę, która dedykowana będzie wsparciu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy, włączy się 120 tysięcy wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie. Zbiórka realizowana będzie również przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych. Kweście towarzyszyć będą wydarzenia organizowane przez lokalne Sztaby, a także 15. bieg "Policz się z cukrzycą".

  Opolski Sztab WOŚP zaznacza, że 15. Bieg "Policz się z cukrzycą" nie jest tożsamy z 9. Opolskim Biegiem "Policz się z cukrzycą". To dwa osobne wydarzenia z odrębnymi regulaminami. Bieg w Opolu odbędzie się normalnie, z podziałem biegnących na dwie godziny (12.00 i 13.00), którzy będą pokonywać ten sam dystans.

  - Grać będą z nami wolontariusze z 1362 sztabów w Polsce i na całym świecie! Centrum tego orkiestrowego świata stworzymy w samym sercu Warszawy, skąd prowadzić będziemy transmisję telewizyjną, dzięki której poinformujemy o efektach zbiórki funduszy na zakup nowoczesnych urządzeń medycznych dla oddziałów laryngologicznych i diagnostyki głowy. Nasze studio zorganizujemy tak jak zrobiła to Telewizja Polska organizując zabawę sylwestrową (i bez wynajętych statystów!) - a nawet z jeszcze lepszym zabezpieczeniem medycznym, bo mamy ogromne doświadczenie tworzenia od 20 lat szpitala polowego na naszym festiwalu Pol'and'Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock) i szkolenia od ponad 20 lat w udzielaniu pierwszej pomocy Pokojowy Patrol! - podaje w swoim wpisie Jurek Owsiak.

  - Zgodnie z wprowadzonymi przepisami, prowadzić będziemy transmisję telewizyjną, zaczniemy w sobotę 30 stycznia o 21 i zakończymy w niedzielę przed północą. Działamy tak, aby nie organizować noclegów dla artystów. Tradycyjnie koncert zakończy występ warszawskich artystów z zespołu Voo Voo! Dziękujemy wszystkim sztabom i wspierającym Fundację WOŚP za słowa otuchy i gotowości, aby zagrać z ogromną mocą 31 stycznia - kończy swój wpis Jurek Owsiak.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".