• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3402
  • Dodano: 2021-01-11 / 14:35
  • Komentarzy: 2

  Bardzo prawdopodobnym jest, że dzieci nie wrócą do szkół po feriach

  Bardzo prawdopodobnym jest, że dzieci nie wrócą do szkół po feriach

  (Fot. Archiwum)

  Minister Zdrowia Adam Niedzielski pytany powrót dzieci do szkół wskazywał dwie możliwości. W żadnej z nich niestety nie dopuszcza powrotu dzieci klas I-III z województwa opolskiego do szkół.

  W poniedziałek 11 stycznia rozpoczął się drugi tydzień ferii zimowych, które po raz pierwszy zorganizowano w jednym terminie w całym kraju. Do tej pory wszystko wskazywało na to, że młodzież z klas I-III zaraz po feriach wróci do szkolnych ławek. Niestety, mimo spadku liczby zakażeń, minister zdrowia raczej nie dopuszcza takiego scenariusza.

  Zdaniem Adama Niedzielskiego, szansę na powrót do szkół w optymistycznym scenariuszu mają najmłodsze dzieci, ale tylko z dwóch województw - małopolskiego i świętokrzyskiego. Zgodnie z tym, co mówił po spotkaniu senackiej komisji zdrowia Adam Niedzielski - To właśnie w tych dwóch regionach odnotowuje się obecnie najmniejszą liczbę nowych dziennych zakażeń. W obu regionach liczba zakażeń systematycznie maleje (chociaż z pewnymi wahaniami, wynikającymi prawdopodobnie z mniejszej liczby testów przeprowadzanych w dni wolne) - słyszymy.

  Szef resortu zdrowia przedstawił dwa możliwe scenariusze. Pierwsza to - jak mówił - przedłużenie aktualnych obostrzeń z uruchomieniem szkół w trybie nauki zdalnej. Druga to już wcześniej wspomniany powrót do szkół dzieci z dwóch województw.

  W najbliższych godzinach można się spodziewać oficjalnego komunikatu w tej sprawie.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-01-11 15:17:08 [83.30.45.*] id:1606935  
  Barti: Napisał postów [295], status [maniak] Reputacja
  Ja tutaj w pełni podzielam zdanie Ministra Zdrowia. Jeśli w całej Polsce uczniowie znowu wrócą do szkół to "lada chwila" będziemy mieli ponownie drastyczny "skok" dziennej liczby nowych zakażeń koronawirusem rzędu 25 tysięcy osób albo i więcej. A tego chyba nikt by nie chciał...

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-01-11 15:37:06 [217.173.195.*] id:1606940  
  wojtasoks: Napisał postów [4545], status [VIP] Reputacja
  I do kiedy tak czekamy?