• Autor: Greg
    • Wyświetleń: 10849
    • Dodano: 2009-11-14 / 14:45
    • Komentarzy: 41

    Driftem po pasażu handlowym

    Driftem po pasażu handlowym

    (fot: Dżacheć)

    Nie ryk, ale świst silników elektrycznie napędzanych modeli, rozbrzmiewał dziś w Galerii Tesco w Opolu. Jutro (niedziela) drugi dzień imprezy.

    RC Planet Drift Challenge to pierwsza impreza, otwierająca cykl spotkań miłośników modeli samochodów sterowanych drogą radiową.

    Zobacz takze Nocny pożar samochodu przy budynku wielorodzinnym. Ogień objął także drugi pojazd

    - To impreza driftowa w której technika jazdy polega na pokonywaniu jak największej powierzchni toru efektownymi bocznymi poślizgami. Nie chodzi zatem o prędkość, ale o to, by przejazd był widowiskowy - tłumaczy Mariusz Poznań, organizator imprezy.

    Efektowność poślizgów oceniają jurorzy, którzy zawodowo zajmują się oceną driftu samochodowego. - Tor i samochody mniejsze, ale zasada pozostaje ta sama - trzeba "latać bokami" - śmieją się.

    Czym zatem różnią się zabawki od modeli, które możemy podziwiać podczas imprezy? - Przede wszystkim możliwość regulacji takich elementów jak geometria kół, gęstość oleju czy twardość zawieszenia. Każda część ma też swój numer katalogowy - dzięki temu można je wymieniać lub zamieniać na tuningowane - tłumaczą pracownicy sklepu RC Planet, w którym modele można nabyć. Prostszy model, którym można już fajnie pojeździć kosztuje w granicach 500 zł. Górna granica zależy już od zasobności portfela hobbysty - dodają.

    Zobacz takze Wypadek na DK45 między Bierdzanami a Trzebiszynem. Kierowca trafił do szpitala

    - Oprócz modeli do driftu, są też samochody wyścigowe, czy off-roadowe - każdy z nich różni się ogumieniem czy prześwitem - mówi Przemek, kierowca modelu Subaru Impreza. U mnie zaczęło się od zdalnie sterowanego śmigłowca, potem samolotu, był też spalinowy off-roadowiec, teraz mam to elektryczne Subaru - opowiada o swojej pasji. Pytany o pieniądze, jakie pochłania jego hobby, uśmiecha się. - Faktycznie, trochę to mnie kosztuje, ale przynajmniej nie siedzę ciągle przy komputerze - trzeba wychodzić na dwór trenować.

    - Przede wszystkim adrenalina, możliwość doskonalenia techniki jazdy, rywalizacja z innymi pasjonatami - wymienia zalety wyścigów modeli Arek. No i doposażanie swojego samochodu w coraz doskonalsze elementy, to nie ma końca - przyznaje z uśmiechem.

    W sobotę w przejazdach próbnych rywalizowało ponad 20 zawodników, głównie z Opola, ale to tylko rozgrzewka. Finałowe rozgrywki odbędą się w niedzielę, wezmą w nich udział hobbyści z innych miast Polski. Jeszcze rano będzie można się zgłosić do konkursu. Zapisy są bezpłatne. Początek imprezy o godzinie 11.00 w pasażu nowego Tesco przy ul. Ozimskiej.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2009-11-15 15:22:44 [195.205.193.*] id:258529  
    bobi: Napisał postów [361], status [pismak] Reputacja
    stare chlopy a sie samochodzikami bawia.troche smutne.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2009-11-15 19:30:01 [77.252.18.*] id:258591  
    serratus: Napisała postów [11], status [nowy] Reputacja
    Bo to duże dzieci są.. :)
    2009-11-16 21:04:34 [77.252.18.*] id:258988  
    sibuk: Napisał postów [2], status [żółtodziób] Reputacja
    Koledzy nie przejmujcie się takimi opiniami, prawda jest taka że pasjonatów/hobbystów nie rozumie nikt kogo nie złapał ten bakcyl
    2009-11-16 21:07:56 [79.191.93.*] id:258991  
    sir_RAD: Napisał postów [5347], status [VIP] Reputacja
    dobrze powiedziane; jak już na;pisałem też miałem, helikopter rc, ale z braku odpowiedniej wiedzy i umiejętności szybko zakończyłem jego żywot
    2009-11-16 20:56:37 [77.252.18.*] id:258985  
    sibuk: Napisał postów [2], status [żółtodziób] Reputacja
    Koledzy z 24opole była tam też ciekawy model poduszkowca, a tu ani jednego zdjęcia, mimo że jego lot (jazda) wydawała mi się bardzo ciekawa, a konstrukcja jeszcze ciekawsza, bo dużo własnej incjatywy i pomysłowości, trzeba to docenić, a nuż nastębne takie pokazy zajmą cały pasaż, a pasjonatów ujawni się wiele więcej, bo że jest ich wiele na opolszczyznie to wiem napewno. wypada organizatorom , życzyć zapału na następne takie pokazy.

    Nick:
    Treść:
    2009-11-15 21:04:58 [83.29.102.*] id:258605  
    LUSSI: Napisał postów [642], status [rozpisany/na] Reputacja
    Driftem a nie dritfem.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2009-11-15 21:31:27 [83.10.50.*] id:258609  
    DRIVER: Napisał postów [-4294958633], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    No cóż,Lepper tańczył w sejmie "Bredgensa".:)
    2009-11-16 13:22:26 [217.173.202.*] id:258771  
    Pav: Napisał postów [1861], status [admin] Reputacja
    I tak nic nie pobije latania BanjoJetem ( bandżodżetem ) :D
    2009-11-16 13:27:35 [88.199.251.*] id:258773  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    Janowski nie Lepper:D
    2009-11-16 13:29:38 [88.199.251.*] id:258774  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    Ja widziałem wczoraj efekt driftu ziomów szpachlowozem. Aż murek ścięli:D
    2009-11-16 12:04:18 [217.197.73.*] id:258756  
    inosak: Napisał postów [33], status [rozkręca się] Reputacja
    Na serio nikt nie zauważył literówki w "Dritfem" w tytule? ;-)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2009-11-16 12:40:48 [79.185.148.*] id:258762  
    S : Napisał postów [1280], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Ja zauważyłem, ale że jest to zwykłe przestawienie liter, to nie pisałem.
    2009-11-16 12:51:31 [79.185.148.*] id:258767  
    S : Napisał postów [1280], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Gdybyś czytał posty innych, to byś zauważył: " LUSSI: Napisał: Driftem a nie dritfem."
    2009-11-16 12:52:28 [79.185.148.*] id:258768  
    S : Napisał postów [1280], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    2009-11-15 21:04:58 [83.29.102.*] Odpowiedz LUSSI: Napisał postów [23], status [nowy] Driftem a nie dritfem.
    2009-11-14 23:10:53 [78.131.176.*] id:258366  
    DonMakaveli_mtm: Napisał postów [939], status [stały bywalec] Reputacja
    posmigal bym sobie taka furka, zajawka musi byc pewnie duza ;]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2009-11-16 11:38:00 [217.173.194.*] id:258749  
    isometric: Napisał postów [5], status [żółtodziób] Reputacja
    Taaaa, ja tam pochwalam takie inicjatywy. Hobbystów było bardzo dużo. Zastanawiałeś się jakby wyglądały wyścigi motorówek miniaturek na stawku Barlickiego?
    2009-11-15 22:08:31 [94.251.159.*] id:258646  
    aamyszkaa: Napisał postów [479], status [starszy pismak] Reputacja
    Kazdy lubi co innego

    Nick:
    Treść:
    2009-11-15 21:59:32 [188.33.31.*] id:258631  
    poz: Napisał postów [-4294967292], status [żółtodziób] Reputacja
    Oczywiście, że to zabawa ale oparta o głęboką wiedzę z zakresu elektromechaniki, wpływu geometrii zawieszenia na właściwości jezdne pojazdów itd.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2009-11-15 22:01:38 [213.238.120.*] id:258634  
    fan_oderki: Napisał postów [899], status [pismak] Reputacja
    zdalnie sterowance sa dobre dla dzieci ale jak sie nie ma kasy na gumy i cukierki zeby z dziewczyna isc na grzyby to trzeba sobie dohgadzac zelezniakami...
    2009-11-15 13:12:44 [83.4.104.*] id:258479  
    Kluza: Napisał postów [2649], status [Szycha] Reputacja
    Tokio Drift

    Nick:
    Treść:
    2009-11-15 02:16:57 [87.205.43.*] id:258375  
    czubaka: Napisał postów [1307], status [stały bywalec] Reputacja
    szkoda ze "spaliniaki" sa takie drogie :(

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2009-11-15 12:32:44 [83.22.126.*] id:258457  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    taniej kupić starego Poldka, i tez można podriftowac...
    2009-11-15 11:43:00 [83.4.20.*] id:258442  
    lol91: Napisała postów [223], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    ciekawe kto wpadł na natki swietny pomysł xD

    Nick:
    Treść:
    2009-11-15 11:13:13 [83.5.105.*] id:258429  
    opolski: Napisał postów [977], status [stały bywalec] Reputacja
    hobystów pewnie nie brakowało

    Nick:
    Treść:
    2009-11-15 10:19:11 [78.131.177.*] id:258409  
    masterMUNGO: Napisał postów [551], status [rozpisany/na] Reputacja
    Kurcze bym se tak moim tak tam pojedździł... byleby tor większy :D

    Nick:
    Treść:
    2009-11-14 23:37:31 [89.76.240.*] id:258367  
    uwaga: Napisał postów [776], status [rozpisany/na] Reputacja
    Pozdro MARO!

    Nick:
    Treść:
    2009-11-14 20:13:12 [87.207.219.*] id:258334  
    apollo789: Napisał postów [1870], status [Szycha] Reputacja
    niech sie wypowie ten kto bawil sie takimi profesjonalnymi autkami a nie takimi z tesco,bo zabawa jest niezla.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2009-11-14 20:20:56 [79.191.89.*] id:258338  
    sir_RAD: Napisał postów [5347], status [VIP] Reputacja
    kupiłem sobie kiedyś RC helicopter, piękny był, był, bo po pierwszej próbie lotu w bajecznym stylu roztrzaskałem go na ścianie garażu, taki dobry jestem w rc heli`s - ale muszę dodać że sprzęt był dobry, bo mogłeś nim (nadajnikiem) ustawiać żyroskop, oraz kąt nachylenia łopatek, więc to raczej brak doświadczenia był przyczyną katastrofy ;]
    2009-11-14 21:40:56 [87.207.168.*] id:258351  
    apollo789: Napisał postów [1870], status [Szycha] Reputacja
    sir-bo to profesjonalny sprzet byl a nie a nie zabawka ;) Ja mialem okazje posmigac taka mala fura i powiem ze roznica jest straszna miedzy zzwyklym autem.
    2009-11-14 21:04:43 [77.254.221.*] id:258345  
    zientek: Napisał postów [168], status [wyjadacz] Reputacja
    dobra sprawa takie coś:P zanim ktokolwiek coś sie wypowie na ten temat niech sam zobaczy jak to jest,polecam:)

    Nick:
    Treść:
    2009-11-14 20:39:15 [83.30.246.*] id:258341  
    szczena: Napisał postów [410], status [pismak] Reputacja
    Fajna zabawa, a spalinowe to dopiero wymiatają.

    Nick:
    Treść:
    2009-11-14 20:29:41 [217.173.194.*] id:258339  
    adas1234: Napisał postów [2], status [żółtodziób] Reputacja
    żule z pod budki z piwem nie marudzić że to kiepska zabawa tylko idzie zbierać groszówki na wino

    Nick:
    Treść:
    2009-11-14 18:32:53 [77.253.71.*] id:258318  
    fan_oderki: Napisał postów [899], status [pismak] Reputacja
    wydoroslejcie dzieci

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2009-11-14 19:38:23 [83.22.11.*] id:258329  
    małaanka: Napisała postów [3507], status [VIP] Reputacja
    dritfem do tesco to każdy menelik wjeżdża, tam takie browarki tanie to jest jazda i wyścig.
    2009-11-14 20:11:40 [87.207.219.*] id:258332  
    apollo789: Napisał postów [1870], status [Szycha] Reputacja
    nie nakarmie cie trolu choc mam ochote ;)
    2009-11-14 19:25:12 [84.10.171.*] id:258326  
    olsen: Napisał postów [290], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    słaba rozrywka :/

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2009-11-14 19:37:43 [79.191.227.*] id:258328  
    LUSSI: Napisał postów [642], status [rozpisany/na] Reputacja
    Słabo to grali dzisiaj Polacy przeciwko Twoim braciom.
    2009-11-14 18:39:41 [83.22.97.*] id:258320  
    GrandeAmante: Napisał postów [75], status [rozkręcił się] Reputacja
    Tylko elektryczniaki będą jeździć czy spalinówki też ??

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2009-11-14 19:07:00 [77.255.93.*] id:258325  
    czubaka: Napisał postów [1307], status [stały bywalec] Reputacja
    wejdz na strone sklepu to sie dowiesz wszystkiego
    2009-11-14 18:51:22 [91.94.175.*] id:258322  
    [moderacja]: Napisał postów [68], status [rozkręcił się] Reputacja
    [moderacja]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2009-11-14 19:06:02 [77.255.93.*] id:258324  
    czubaka: Napisał postów [1307], status [stały bywalec] Reputacja
    glupi jak but jestes leon! wez w lapy taka zabawke to zobaczysz jaka zajawka jest. ty maczo menie. polecam spalinowy helikopter. z kamerka w twoim przypadku zebys mogl laski podgladac na ktore cie nie stac