• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1863
  • Dodano: 2021-01-05 / 14:23
  • Komentarzy: 5

  Powrót do formy po świątecznej rozpuście utrudniony przez pandemię

  Powrót do formy po świątecznej rozpuście utrudniony przez pandemię

  (Fot. Archiwum)

  Wiele z nas liczyło na mocne, sportowe wejście w 2021 rok. Tradycyjnie stawiając przed sobą nowe cele i postanowienia kładziemy nacisk na powrót do "formy" po świątecznej rozpuście. Jak uprawiać sport, gdy siłownie są zamknięte?


  Zgodnie z nowymi obostrzeniami, co najmniej do 17 stycznia zamknięte będą siłownie, kluby fitness i baseny. Tym razem bardzo ciężko obejść najnowsze obostrzenia. O ile Światowa Organizacja Zdrowia w tym roku, w czasie pandemii zwiększyła zalecane normy minimalnego wysiłku fizycznego (Dawniej było to 150 minut umiarkowanego ruchu tygodniowo, teraz to 300 minut, czyli pięć godzin. Dawniej było to 75 minut intensywnego wysiłku, teraz to aż 150 minut), tak obostrzenia co chwilę zaostrzane przez rząd blokują nam drogi do polepszania swojej kondycji fizycznej, a co za tym idzie - poprawy zdrowia.

  Sportowcy i osoby aktywne podpowiadają, jak sobie poradzić bez aktywnego karnetu do klubu. Jak się okazuje, możliwości jest wiele.

  - Zamknięte siłownie czy kluby fitness z pewnością pokrzyżowały plany tym z nas, których noworocznym postanowieniem było zrzucenie zbędnych kilogramów. Na szczęście - nic straconego! Aktywność na siłowni można zastąpić w inny sposób. Polecam bieganie, a jeżeli nie czujesz się jeszcze na siłach - spacery w szybkim tempie. Dotleniają, uwalniają endorfiny, wspomagają spalanie poświątecznych wałeczków. Sama biegam już dwa lata, co kiedyś też było moim postanowieniem noworocznym i w bardzo szybkim tempie przerodziło się w pasję! To co, do zobaczenia na biegowych ścieżkach?! - pisze nasza czytelniczka, Karolina.

  - Kolejna wymuszona przerwa w ćwiczeniach kondycyjno-siłowych dopadła znienacka. Dla mnie to kolejny cios w tym roku, kolejne plany treningowe zostały poważnie zakłócone poprzez zamkniecie siłowni, ale nic to-jak to mówią: "Kto chce szuka sposobów kto nie chce-powodów". Na szczęście outdoorowa infrastruktura sportowa w naszym mieście jest dosyć bogata, staram się z niej korzystać .Korzystam też z pobliskich lasów, gdzie nawet pocięte belki można wykorzystać do treningów siłowo-wytrzymałościowych. Jest wiele innych form treningów, które też często wykorzystuję w swoim planie m.in ćwiczenia z ciężarem własnego ciała, tabaty itp. Czasem jednak gdy brakuje mi ciężarów, zastępuje je PowerBAndami różnej oporności , polecam je jako substytut hantli. O odpowiednio zastosowane dają radę. Oczywiście czekam na otwarcie siłowni, tam wszystko jest pod ręką, a tymczasem trzeba sobie jakoś radzić - mówi Marek Carewicz, trener z Opola.

  Czy kluby fitness, siłownie i inna infrastruktura sportowa będzie wkrótce dostępna? Niestety rząd nie podaje daty jej otwarcia, równocześnie dodając, że sport będzie odrażany w późniejszej kolejności.


  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-01-06 23:51:26 [185.135.2.*] id:1606772  
  seba1993: Napisał postów [853], status [rozpisany/na] Reputacja
  Jaki powrut do formy jak gminne mosir zabraniają w naszym mieście do korzystania z siłowni osoba indywidualnym żenada na siłę chcą tworzyć grupy sportowe tak jak by każdy musiał do czegoś przynależeć

  Nick:
  Treść:
  2021-01-06 13:05:43 [5.173.96.*] id:1606754  
  IdimmuOP: Napisał postów [28], status [rozkręca się] Reputacja
  Dla mnie to jest trauma. Taka zabawa w "kotka i myszkę" raz jest otwarte, za chwilę nie. Nie mogę wbić się w tryb i wrócić do formy, bo ciągle z niej wypadam. To cholernie frustrujące dla osób, które trenują od wielu lat mając ciało przyzwyczajone do treningów. Tu nawet nie chodzi o sport, ale normalne funkcjonowanie organizmu. Nie kłuję się, jestem tzw. "naturalsem", nie trenuję dla masy mięśniowej, ale dla ogólnej sprawności i dobrego samopoczucia. Te bezsensowne obostrzenia odebrały szansę normalnego, zdrowego funkcjonowania takim Ludziom jak ja. Jest nas wielu, pokrzywdzonych. Ja bez treningów czuję się jakby niepełnosprawny, a już na pewno nie wpływa to na dobrą kondycję psychiczną. Trauma. ***** ***!

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
  2021-01-06 13:42:47 [31.60.59.*] id:1606755  
  Polpha: Napisał postów [8232], status [VIP] Reputacja
  masz rację, ale jak nie potrzebujesz masy(w domu m/m nie zrobisz) to możesz poruszać się trochę w domu i na powietrzu. w YT jest wiele instruktarzy co i jak robić żeby nie wypaść z rytmu. Powodzenie.
  2021-01-06 13:43:06 [31.60.59.*] id:1606756  
  Polpha: Napisał postów [8232], status [VIP] Reputacja
  * powodzenia
  2021-01-05 14:54:56 [79.187.170.*] id:1606712  
  fuksik: Napisał postów [813], status [rozpisany/na] Reputacja
  Będziecie grubi huehehehehe.Dupa kłuta a tu lipa z treningu.

  Nick:
  Treść: