• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3721
  • Dodano: 2021-01-01 / 10:57
  • Komentarzy: 0

  Strażacy podsumowali minioną noc

  Strażacy podsumowali minioną noc

  (Fot. Dżacheć)

  W sylwestrową noc opolscy strażacy nie odnotowali żadnych poważniejszych incydentów w związku z powitaniem Nowego Roku w Opolu. W całej Polsce bilans jest niepokojący.


  W noc sylwestrową i poranek noworoczny - między godzinami 18.00 dnia 31 grudnia do godziny 9.00 w Nowy Rok, strażacy w województwie opolskim odnotowali 25 interwencji: 15 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

  - Wśród pożarów odnotowano 5 pożarów śmietników lub śmietników w wiatach śmietnikowych, 2 pożary sadzy w kominie, 2 pożary w mieszkaniach, pożar samochodu, oraz inne pożary (pożar garażu, drzewa, wyrzutni fajerwerków, żywopłotu oraz pozostałości roślinnych). Miejscowe zagrożenia to głównie sprawdzenie infrastruktury namiotów polowych przy szpitalach (4 zdarzenia). Strażacy interweniowali ponadto przy 2 zdarzeniach związanych z wyczuwalnym gazem w mieszkaniu oraz obok budynku, prowadzili działania przy jednym zdarzeniu drogowym oraz otrzymali wezwanie do otwarcia drzwi w jednym z budynków - poinformował mł. asp. Łukasz Nowak, oficer prasowy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

  Wśród wszystkich zdarzeń w przedmiotowym okresie odnotowano jeden alarm fałszywy.


  Minioną noc podsumowała również Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. W sylwestrową noc doszło do 342 pożarów, w których zginęły trzy osoby - poinformował rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej.

  1140 interwencji podjęli strażacy w Sylwestra i pierwszych sześć godzin nowego roku. Wyjeżdżali między innymi do gaszenia 342 pożarów. W trzech z nich zginęły trzy osoby. Dla porównania w takim samym okresie roku ubiegłego PSP odnotowała 2092 interwencje, w tym 1246 pożarów, w których zginęły dwie osoby, a 12 innych zostało rannych. Strażacy w całej Polsce wyjeżdżali również do 686 miejscowych zagrożeń i 160 alarmów fałszywych
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".