• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1673
  • Dodano: 2021-01-01 / 12:11
  • Komentarzy: 1

  Od dziś nowe zasady przekraczania granicy przez obywateli brytyjskich

  Od dziś nowe zasady przekraczania granicy przez obywateli brytyjskich

  (Fot. Archiwum)

  Od 1 stycznia 2021 roku zmienią się zasady przekraczania granicy przez obywateli Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej oraz obywateli brytyjskich terytoriów zamorskich. Jako obywatele państwa trzeciego będą podlegać standardowi odprawy szczegółowej.


  Obywatele Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz obywatele brytyjskich terytoriów zamorskich z dniem 1 stycznia 2021 r. podczas kontroli na granicy zewnętrznej UE/SCH będą musieli spełniać warunki określone w Kodeksie Granicznym Schengen (Dz.Urz. UE L 77 z 23.3.2016 z późn.zm.), czyli m.in.:

  - posiadać ważny paszport, wydany w okresie ostatnich 10 lat i ważny jeszcze przez przynajmniej trzy miesiące po planowanej dacie wyjazdu z terytorium państw członkowskich;

  - uzasadnić cel i warunki planowanego pobytu oraz posiadać wystarczające środki utrzymania, zarówno na czas trwania planowanego pobytu, jak i na powrót do państwa pochodzenia;

  - nie być osobami, wobec których dokonano wpisu do celów odmowy wjazdu w SIS;

  - nie mogą widnieć w bazach danych jako osoby, stanowiące zagrożenie dla porządku publicznego, bezpieczeństwa wewnętrznego, zdrowia publicznego lub stosunków międzynarodowych żadnego z państw członkowskich;

  Uwaga! Niespełnienie któregokolwiek z warunków wjazdu może skutkować odmową wjazdu, zgodnie z procedurami przewidzianymi w regulacjach prawa Unii Europejskiej w odniesieniu do obywateli państw trzecich.

  Obywatele Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz obywatele brytyjskich terytoriów zamorskich od 1 stycznia będą zobligowani do korzystania na przejściach granicznych z pasów oznaczonych "All passports", a na lotniskach nie będą mogli korzystać z tzw. bramek ABC do automatycznej kontroli granicznej.

  Przekroczenie granicy, o ile będzie to podróż w ramach pobytu krótkoterminowego, będzie każdorazowo potwierdzane przez funkcjonariusza Straży Granicznej stemplem kontroli granicznej w paszporcie.

  Więcej informacji można zasięgnąć na stronach rządowych:

  https://udsc.gov.pl/brexit-pobyt-obywateli-wielkiej-brytanii-po-okresie-przejsciowym/

  Szczegółowe informacje nt. zasad wjazdu i pobytu w Wielkiej Brytanii obowiązujących od 1 stycznia 2021 r.:
  https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wielka-brytania
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-01-01 19:34:16 [31.60.16.*] id:1606561  
  liberty: Napisał postów [2546], status [Szycha] Reputacja
  Ciekawe te ich wyjście z Unii Europejskiej...Jeszcze bym zrozumiał jak by nie chcieli sponsorować biedniejszych krajów ale raczej uciekli żeby nie brac udziału w wojnie bo sponsorowanie innych to dla nich nie problem jak sie patrzy ile kasy marnują na ciapatych którym sie nie chce w Anglii pracowac...Ciekawe tylko kto bedzie teraz pracował na Brytyjczyków jak za wydanie głupiej wizy na pół roku i ubezpieczenie trzeba bedzie placic kosmiczna kase?

  Nick:
  Treść: