• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1664
  • Dodano: 2020-12-28 / 16:44
  • Komentarzy: 0

  Koronawirus: Do końca roku zamknięty żłobek nr 4 w Opolu

  Koronawirus: Do końca roku zamknięty żłobek nr 4 w Opolu

  (Fot. Archiwum)

  Obecność koronawirusa Sars-Cov-2 potwierdzono u pracowników placówki opiekuńczo-wychowawczej. 37 małych wychowanków oddelegowano na kwarantannę. Wcześniej odizolowanych zostało 23 dzieci z innej grupy.


  Żłobek nr 4 w Opolu decyzją prezydenta miasta pozostanie zamknięty całkowicie do końca roku. Dyrekcja placówki będzie miała czas na odkażenie obiektu i przygotowanie go na powrót dzieci.

  - Do końca roku zawieszona została działalność żłobka nr 4 w Opolu. Wszystko po wykryciu zakażenia koronawirusem u pracowników spoza działu opiekuńczego. Pierwsze zakażenie w tej placówce wykryto 23 grudnia. Sanepid zdecydował wysłać na kwarantannę 37 dzieci z grupy trzeciej. Potrwa ona do 2 stycznia. 25 grudnia z kolei zawieszono działalność grupy drugiej. 23 dzieci trafiło na kwarantannę do końca roku. Dyrektor placówki zwrócił się do prezydenta miasta o całkowite zawieszenie działalności żłobka od 28 do 31 grudnia. Wniosek rozpatrzony został pozytywnie. Żłobek w czwartek 31 grudnia przejdzie całkowitą dezynfekcję, aby dzieci mogły bezpiecznie wrócić na zajęcia 4 stycznia - informuje Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Opola.

  Łącznie do pięciu żłobków publicznych w stolicy regionu uczęszcza 468 dzieci. W Opolu funkcjonują także 22 żłobki niepubliczne dla 1390 dzieci.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".