• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1554
  • Dodano: 2020-12-31 / 11:25
  • Komentarzy: 1

  Nowy rok - Nowy ja. Jakie mamy postanowienia noworoczne?

  Nowy rok - Nowy ja. Jakie mamy postanowienia noworoczne?

  (Fot. facebook.com/JBCALISTHENICS)

  Spytaliśmy Opolan jak to jest z tymi postanowieniami noworocznymi. Czy to nic nie warte słowa, czy może sposób na mobilizację? Czy warto je robić?


  "Nowy rok, nowy ja" - jak często słyszeliście te słowa? Może sami je wypowiadacie co roku? Zapytaliśmy mieszkańców Opola jakie jest ich podejście do tej kwestii.

  - Jak co roku, żegnając stary rok sporo osób szykuje się do postanowień noworocznych. Jedni tylko mówią o nich, a finalnie wszystko co postanowili idzie w zapomnienie jeszcze w styczniu, natomiast drudzy sukcesywnie realizują założony sobie cel. Nowy rok nowy ja już chyba nie robi na nikim wrażenia, tym bardziej teraz jak siłownie i kluby fitness mają ograniczone możliwości funkcjonowania, co powoduje, że ciężej będzie się ludziom zebrać z przed tv do uprawiania aktywności fizycznej w domowym zaciszu. Aby wytrwać przy swoich postanowieniach najlepszym rozwiązaniem jest wyznaczanie celów do krótkiej 2-3 miesięcznej realizacji. To może być na przykład 30min ruchu, 2 razy w tygodniu, a nie od razu "będę mistrzem świata" czy też bliżej nie określony cel jak "będę ćwiczyć". Jest wiele sposobów na to aby wytrwać w postanowieniach ale jeszcze więcej wymówek znajdujemy, by tych założeń nie realizować. I tak z roku na rok - aż dochodzimy do momentu, w którym to co było postanowieniem staje się dla nas koniecznością lub jest już za późno na pewne rzeczy - mówi Jarosław Bulla, prezes Polskiego Związku Kalisteniki i Street Workoutu.

  - Nowy rok to idealny czas, żeby zmienić te rzeczy, których u siebie nie lubimy, nie akceptujemy. Fajnie jest znaleźć sobie jakiś cel na początek roku. Myślę, że warto więc takie postanowienia mieć, ale nie przesadzać z ich poziomem trudności. Jak sportowiec amator co roku zakładam sobie jakieś postanowienia, nowy rekord, dłuższy dystans - zaczynam od tych mniejszych postanowień, żebym w kolejnym roku mógł podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej - mówi Marek biegacz i triathlonista z Klubu Biegowego Odra Opole.

  - To jest bardzo mocno oklepane hasło, jednak robienie planów jest bardzo dobre. Bez tych planów nikt z nas nic nie osiągnie. Co innego jest robienie planów, a co innego posiadanie celów. Samo hasło "Nowy rok, nowy ja" nic nam nie mówi o celach, musimy mieć tę informację. To może być każdy cel, na przykład niepalenia papierosów. Do celów musimy mieć narzędzia jak na przykład lekarz, artykuł, lekarstwa, wiedza. Na pewno musimy wierzyć w to, że nowy rok będzie choć odrobinę lepszy od roku poprzedniego. Potrzebujemy zatem cel, wiarę i plan, a tylko my zdecydujemy o tym jak będzie wyglądał ten nowy rok, a także my zdecydujemy czy wyświechtane marketingowo zdanie Nowy Rok Nowy Ja przyniesie dla nas jakieś korzyści - mówi Monika Gocka, instruktor fitness.

  A Wy macie już cel na Nowy Rok?


  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-12-31 20:44:53 [94.254.177.*] id:1606549  
  Król Forum: Napisał postów [1315], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Zarobić kolejny milion :)

  Nick:
  Treść: