• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1387
  • Dodano: 2020-12-24 / 04:04
  • Komentarzy: 1

  Część przychodni nieczynnych w wigilię i Sylwestra. Gdzie uzyskać pomoc?

  Część przychodni nieczynnych w wigilię i Sylwestra. Gdzie uzyskać pomoc?

  (Fot. Archiwum)

  Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że 24 i 31 grudnia niektóre przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej będą nieczynne. Przypominamy, kiedy i w jakich placówkach w okresie świąteczno-noworocznym można uzyskać pomoc.


  Ze względu na epidemię koronawirusa i ryzyko jego rozprzestrzeniania się Ministerstwo Zdrowia, Główny Inspektor Sanitarny oraz Narodowy Fundusz Zdrowia zalecają, aby pozostać w domach i zrezygnować z tradycyjnych spotkań w rodzinnym gronie. Najbezpieczniej dla nas i naszych Bliskich będzie, jeśli spędzimy Święta w gronie tych, z którymi na co dzień mieszkamy.

  Jednocześnie Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przypomina, kiedy i w jakich placówkach w okresie świąteczno-noworocznym można uzyskać pomoc.

  W przypadku nagłego zachorowania, dzięki technologiom teleinformatycznym, możemy w razie potrzeby skorzystać z pomocy medycznej, nie wychodząc z domu. W trosce o bezpieczeństwo pacjentów i by powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa, wiele placówek medycznych zmieniło organizację swojej pracy, a lekarze udzielają pacjentom pomocy za pośrednictwem teleporad.

  Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia podkreśla, że poradnie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej funkcjonują od 18:00 do godziny 8:00 rano dnia następnego. Również można skorzystać w tym czasie z teleporady. Nocna i świąteczna opieka zdrowotna funkcjonuje bez zmian (w Opolu taki punkt działa przy szpitalu wojewódzkim, natomiast w powiecie opolskim działa w Ozimku i w Niemodlinie).

  - Izby przyjęć i SOR-y, w szpitalach już "odmrożonych" czyli w Kluczborku, Strzelcach Opolskich i w Oleśnie, w całości funkcjonują dla pacjentów niecovidowych. W związku z tym, że szpital powiatowy w Kędzierzynie-Koźlu przyjmuje wyłącznie pacjentów z COVID-19 punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej znajduje się na ul. Judyma 4 - informuje Barbara Pawlos, rzecznik prasowy opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

  Całodobowy dyżur stomatologiczny na Opolszczyźnie zapewniają dwie placówki: Zakład Opieki Zdrowotnej przy ul. Ziemi Tarnowskiej 3 w Brzegu oraz przy ul. Dworcowej 23A w Głogówku.

  wykaz przychodni nieczynnych w okresie świątecznym  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-12-24 13:07:43 [178.252.17.*] id:1606324  
  PauloOp23: Napisał postów [3563], status [VIP] Reputacja
  Haha napisaliście jak by w normalny dzień było wszystko otwarte i czekano tam na szukających pomocy.

  Nick:
  Treść: