• Wyświetleń: 1603
    • Dodano: 2020-12-22 / 10:00

Ósme zwycięstwo z rzędu UNI Opole

W ostatnim meczu tego roku nie dały szans beniaminkowi

UNI Opole zdecydowanym liderem 1 Ligi Kobiet! Na pewno jest to znakomity prezent dla fanów tego klubu, lecz by pewnie dopiąć tego celu, podopieczne Nicoli Vettoriego musiały jeszcze wygrać spotkanie z NOSiRem Nowy Dwór Mazowiecki.

Niestety, początek meczu układał się bardzo nie pomyślnie. Po raz kolejny Opolanki weszły w mecz ociężale, co wykorzystały przyjezdne, budując pięć punktów przewagi. Mozolnie odrabiały straty, lecz momentem kluczowym dla tej partii była długa wymiana, zakończona punktem dla gospodyń, tak jak i cały set wygrany na przewagi 26:24.

Druga część gry natomiast wyglądała koncertowo w wykonaniu "Wilczyc". Szybko zbudowana przewaga, pewna gra w każdym elemencie, spowodowała dezorientację w szeregach przyjezdnych, dzięki czemu set zakończył się szybkim zwycięstwem do 16. Trzecia partia również zaczęła się piorunująco w wykonaniu UNI i gdy wydawało się, że Opolanki rozegrają mecz w trzech aktach, przy wyniku 23:17 zaczęły pojawiać błędy, co zakończyło się porażką 25:27.

W jak się okazało ostatniej odsłonie meczu, wyraźnie naładowane sportową złością podopieczne Vettoriego pokazały pełnię swoich możliwości, pozwalając rywalkom na zdobycie jedynie 15 punktów, same wygrywając spotkanie ostatecznie 3:1, osadzając się podczas przerwy na fotelu lidera.