• Wyświetleń: 585
  • Dodano: 2020-12-16 / 14:30
  • Komentarzy: 1
  • Artykuł sponsorowany

  Pożyczka lub kredyt dla nastolatka w Opolu - czy to możliwe

  Pożyczka lub kredyt dla nastolatka w Opolu - czy to możliwe
  Mimo że teoretycznie wejście w dorosłość gwarantuje pełnię praw i pozwala formalnie decydować o sobie, w praktyce osoby w wieku 18-20 lat często mają problemy z otrzymaniem kredytu lub pożyczki. Jeżeli zaliczasz się do tej grupy i zastanawiasz się, gdzie i jak pozyskać dodatkowe pieniądze w razie potrzeby w Opolu, odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

  Kredyt w banku
  Gdzie jak nie w banku pożyczyć pieniądze? Tym bardziej że w Opolu działają placówki wszystkich polskich banków. Teoria jedno, praktyka drugie, ponieważ w rzeczywistości osoba młoda może mieć duże problemy z uzyskaniem akceptacji złożonego wniosku. Wynika to z faktu, że banki dokładnie prześwietlają klientów pod kątem ich zdolności kredytowej, uwzględniając w tym celu takie zmienne jak m.in.:

  - wysokość i źródło dochodów,
  - sytuacja finansowa (np. wysokość miesięcznych wydatków, liczba osób na utrzymaniu),
  - historia spłacanych w przeszłości zobowiązań,
  - wysokość aktualnego zadłużenia.

  Ponieważ młodzi ludzie w wieku 18-20 lat często nie osiągają żadnych dochodów, a historia ich zadłużenia jest pusta, banki nie mają podstaw do przyznania im kredytu. Tym trudniej go pozyskać, im większa jest wartość kwoty, o którą się wnioskuje. To z kolei oznacza, że w przypadku małych sum można jednak liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku, nawet jeśli zarabia się niewiele.

  Poza wymaganą zdolnością kredytową warunek otrzymania kredytu jest jeden: bank nie może z góry wykluczać z grona potencjalnych klientów osób w określonym przedziale wiekowym, a tak się niekiedy dzieje. Niektóre placówki przyznają sobie prawo do automatycznego odrzucania wniosków osób zarówno za młodych (w wieku 18-20 lat), jak i za starych. Na marginesie warto wspomnieć, że dla emerytów część banków przygotowuje specjalne oferty, które można znaleźć na stronie https://sowafinansowa.pl/artykuly/kredyt-dla-emeryta/.

  Pożyczka w firmie z sektora pozabankowego
  Firmy pożyczkowe przyjmują inną politykę niż banki i gwarantują szerszy dostęp do swoich produktów. Mniejsze wymagania formalne i szybkie rozpatrzenie wniosku sprawiają, że wiele osób, które nie mają szans na zaciągnięcie kredytu bankowego, bez przeszkód może pożyczyć pieniądze w firmie pozabankowej. Czy jednak dotyczy to również młodych osób w wieku 18-20 lat? To zależy, ponieważ podobnie jak w część banków, tak i niektóre przedsiębiorstwa pożyczkowej wymagają ukończenia 21. roku życia. Jednak nie wszystkie, o czym można się przekonać, przeglądając chwilówek od 18 lat.

  Pożyczka prywatna
  Usługi świadczone przez instytucje finansowe nie wyczerpują możliwości, jakie mają nastolatkowie, jeśli chodzi o pożyczenie pieniędzy. Jednym z mniej popularnych, ale wcale nie gorszych rozwiązań jest pożyczka prywatna, jednak nie chodzi o zadłużenie u rodziny czy znajomych, lecz oferty od osób indywidualnych. Wiele z nich jest dostępnych w Internecie - odpowiednie ofert można znaleźć zarówno na portalach ogłoszeniowych, jak i na platformach, w ramach których swoje ogłoszenia wystawiają osoby chcące zaciągnąć dług lub udzielić pożyczki.
  Z punktu widzenia młodych ludzi, którzy są bez szans na uzyskanie kredytu bankowego czy nawet pożyczki w firmie z sektora pozabankowego, oferty prywatnych pożyczkodawców stają się w praktyce jedynym rozwiązaniem. Wynika to z faktu, że ich warunki ustalane są całkowicie indywidualnie i nie wiążą się z takimi wymaganiami jak produkty instytucji finansowych. Trzeba jednak pamiętać, że dotyczy to również kosztów, których wysokość może być dowolna, dlatego przed podpisaniem umowy należy dokładnie sprawdzić warunki pożyczki.

  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-12-18 15:39:04 [31.60.49.*] id:1606107  
  liberty: Napisał postów [2608], status [Szycha] Reputacja
  Mała pozyczka lub kredyt ok ale nie dajcie sie w życiu wciągnąć w kredyt hipoteczny bo będziecie mieli przerąbane życie... Lepiej juz wyjechać za granice by zarobić na mieszkanie niz pakowac sie w kredyt hipoteczny...

  Nick:
  Treść: