• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4091
  • Dodano: 2020-12-16 / 16:49
  • Komentarzy: 6

  Arkadiusz Wiśniewski odpowiada wojewodzie.

  Arkadiusz Wiśniewski odpowiada wojewodzie.

  (Fot. Urząd Miasta Opola )

  Prezydent miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski odniósł się do porannych słów wojewody o "dalszym ciągu pierdoletów".


  Jakiś czas temu prezydent miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski zwrócił się z pytaniem do premiera Mateusza Morawieckiego za pośrednictwem wojewody o podział środków konkursowych w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych. W ciągu ostatniego tygodnia rządzący miastem, a nawet politycy zwracali uwagę na niesprawiedliwe i polityczne rozstrzygnięcie konkursu na rządowe wsparcie.

  Dziś rano wojewoda opolski Adrian Czubak odniósł się do słów posłów Koalicji Obywatelskiej oraz Arkadiusza Wiśniewskiego nazywając ich działania "Ciągiem dalszym pierdoletów". To nie pierwsze mocne słowa z ust wojewody opolskiego, na co zwraca uwagę Arkadiusz Wiśniewski.

  - Dbam o interes mieszkańców miasta bez względu na to, kto stoi po drugiej stronie. Przypomnę, że kiedy marszałek Andrzej Buła pozbawiał mieszkańców 50 mln złotych na inwestycje drogowe mocno protestowałem. Gdy wojewoda opolski pozbawia pieniędzy mieszkańców miasta również protestuję - mówi prezydent miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski.

  - To nie ja, tylko Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało uczciwość i transparentność wydatków i to miało różnic PiS od Platformy. Zdziwiony jestem reakcją wojewody, bo gdy ten pytał mnie o nieodpłatne udostępnienie CWK na potrzeby Szpitala Tymczasowefo, to w taki sposób się do mnie nie odnosił - mówi prezydent.

  Arkadiusz Wiśniewski podkreśla, że wierzył w dobrą współpracę tych dwóch instytucji jakimi są Urząd Miasta i Urząd Wojewódzki. Dzisiejsza konferencja prasowa wojewody miała w opinii prezydenta być odpowiedzią na jego pytania odnośnie rankingu i punktacji, a tymczasem był to atak.

  Prezydent wylicza, że województwo opolskie otrzymało 89 złotych na jednego mieszkańca, a w porównaniu województwo podkarpackie otrzymało 232 złote na mieszkańca.

  - Ewidentnie widać podział na Polskę "A" i Polskę "B". Nadal czekam na odpowiedź - kończy prezydent.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-12-16 17:26:15 [46.204.16.*] id:1606012  
  aldrarian: Napisał postów [636], status [rozpisany/na] Reputacja
  Łaski ten AW nikomu nie robi ... a tak się sadzi ów szkodnik wg obrońców Pasieki ... zniszczył wiele ... czego nie zrobili Sowieci tego dokonał ów prezydent co śmie się równać z Papą Musiołem nie sięgając Jemu do pięt! ... zbytek inwestycyjny - rozkop wykop Oleska - Boh. Monte Casine - Bat. Chłopskich ... takie coś obecnie w samym centrum Opola bo ów PAW chyba się zagapił na stare mapy z 1938 gdzie obecna Bat. Chłopskich nosiła zacne miano Wodza Rzeszy :) i była granicą miasta Oppeln. Co do nakładów ... taka jest ich istota, że regiony słabsze UE dostają p.c (na głowę) większe środki niż te rozwinięta - naturalna kolej rzeczy, prawidłowy mechanizm a ów PAW MANIPULUJE - podkarpackie to tzw. ściana wschodnia, która wymaga znacznych nakładów jeszcze conajmniej dekadę! PAW roztrwonił ka$ę na "pier*olety" - "autostrady" w środku miasta dla podbudowania swego ego i mani wyższości by móc sięgnąć conajmniej do pięt poprzednim gospodarzom tego zacnego grodu najpierw Oppeln później Opolem zwanym.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
  2020-12-17 08:46:39 [212.106.161.*] id:1606041  
  Palnik Dekarski: Napisał postów [243], status [maniak] Reputacja
  Ale jesteś krótkowzroczny, miasto potrzebuje inwestycji! Skrzyżowanie przy dworcu wschodnim zawsze było nieprzejezdne, po przebudowie nareszcie będzie można tamtędy normalnie przejechać. Co więcej - może nie słyszałeś, ale powstaje tam centrum przesiadkowe, którego tak bardzo w Opolu brakowało i sprawiało, że poruszanie się komunikacją miejską było tak topornie upośledzone. Nie można wiecznie żyć historią, trzeba zrobić krok do przodu - co nie znaczy, że mamy zapominać o tym jak było dawniej, chociażby po to żeby w przyszłości nie popełniać takich samych błędów.
  2020-12-17 08:48:47 [217.173.195.*] id:1606042  
  wojtasoks: Napisał postów [6678], status [VIP] Reputacja
  Ale nie w przypadku reakcji na spadek wpływów z powodu pandemii. Tutaj chyba raczej wszystkich po równo dotknęło, a jeśli się doszukiwać większych strat, to ponieśli je u których gospodarka jest bardziej rozwinięta. Ten rząd już wysupłał ogromne osobne pieniądze dla ściany wschodniej. I dobrze wiesz, że jedyna ich motywacją jest kupowanie wyborców. Bo chyba nie powiesz mi, ze drogi szybkiego ruchu powinny być w tym samym czasie budowane na wschodzie kraju co na zachodzi i południu, prawda?
  2020-12-17 09:25:37 [46.204.16.*] id:1606046  
  aldrarian: Napisał postów [636], status [rozpisany/na] Reputacja
  Palnik Dekarski ... nie w tym miejscu obecnie CENTRUM MIASTA, w latach 30. XX ok a nie teraz! Co do zasady (jest to prawidłowość) ruch WYPROWADZA się poza ścisłe centra miast, a tu mamy WPROWADZENIE i przeprowadzenie zamiast rozbudowy systemu obwodnic (z niemieckiego RING) a tym samym "utrudnianie" i zniechęcanie słoików z prowincji do wjazdu w ścisłe centrum (pisząc obrazowo wszelkie inne tablice niż OP NIE POWINNY wjeżdżać do ścisłego centrum!)
  2020-12-18 13:48:02 [217.173.195.*] id:1606101  
  wojtasoks: Napisał postów [6678], status [VIP] Reputacja
  Przebudowy Wschodniego i Głównego według mnie ma sens. ale na pewno równolegle powinny być budowane parkingi na rogatkach gdzie były by komunikacja miejska a może nawet udało by się to zorganizować przy istniejącej i działającej linii kolejowej. To było by najlepsze rozwiązanie.
  2020-12-16 17:29:23 [46.204.16.*] id:1606013  
  aldrarian: Napisał postów [636], status [rozpisany/na] Reputacja
  Najlepszy fragment tej wypowiedzi ODDAJĄCY intencję PAW: "... - To nie ja, tylko Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało uczciwość i transparentność wydatków ..." jak to należy rozumieć PAW?

  Nick:
  Treść: