• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1259
  • Dodano: 2020-12-15 / 09:52
  • Komentarzy: 0

  Pożar mieszkania w Dobrodzieniu.

  Pożar mieszkania w Dobrodzieniu.
   <i>(Fot. OSP Dobrodzień)</i>

  (Fot. OSP Dobrodzień)

  Sześć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem w mieszkaniu w centrum Dobrodzienia. Ogień rozprzestrzenił się prawdopodobnie od niezabezpieczonego pieca.


  Co trzeci pożar powstaje w naszym mieszkaniu - tam, gdzie czujemy się najbezpieczniej i zbyt często zapominamy o potencjalnych zagrożeniach. We wtorek 15 grudnia przed godziną 4.00 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w kamienicy przy rynku w Dobrodzieniu.

  Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów straży, potwierdzono pożar podłogi przy piecu w jednym z mieszkań. Nie było konieczności ewakuacji mieszkańców. Lokator, który zamieszkiwał lokal, opuścił budynek jeszcze przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej.

  Na miejscu pracowało 6 zastępów straży pożarnej, w tym dwa zastępy z OSP w Dobrodzieniu, po jednym zastępie strażaków ochotników z OSP w Szemrowicach i OSP w Główczycach oraz dwa zastępy JRG z Olesna. Na miejsce wysłano również patrol policji. Ogień udało się opanować, prawdopodobnie lokator będzie mógł wrócić do swojego mieszkania. Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia ustalą policyjni biegli.

  Pożary to zagrożenie, którego nie można lekceważyć. Ogień łatwo wymyka się się spod kontroli, szybko rozprzestrzenia i czyni nieodwracalne straty. Powoduje ogromne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. A przecie można się przed nim ustrzec. To zależy bardzo często od nas samych.

  Co możesz zrobić, zanim przyjedzie straż pożarna? Wyprowadź z mieszkania dzieci i osoby niepełnosprawne.
  Jeżeli jest na to czas - weź ze sobą dokumenty oraz niezbędne lekarstwa. Dbając o własne bezpieczeństwo - spróbuj wyłączyć dopływ gazu i energii elektrycznej oraz usuń z zasięgu ognia materiały palne lub wartościowe rzeczy, a potem zacznij gasić pożar. Nie otwieraj okien. Nie dopuść do tego, by pożar odciął Ci drogę ewakuacji.
  Jeśli sam nie jesteś w stanie ugasić pożaru, natychmiast opuść mieszkanie, zamykając drzwi jedynie na klamkę - nie zamykaj ich na zamek.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".