• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1683
  • Dodano: 2020-12-14 / 16:59
  • Komentarzy: 1

  Inspektorzy WITD zatrzymali przewoźnika jadącego bez uprawnień i uszkodzonym pojazdem

  Inspektorzy WITD zatrzymali przewoźnika jadącego bez uprawnień i uszkodzonym pojazdem

  (Fot. WITD Opole)

  Przewoźnik, który podróżował pojazdem w złym stanie technicznym oraz bez wymaganych uprawnień przewozowych został zatrzymany na autostradzie A4. Zatrzymano mu dowód rejestracyjny i wypisano mandat.


  Zatrzymanym dowodem rejestracyjnym, wszczętym postępowaniem administracyjnym na kwotę 12 000 zł kary oraz mandatem dla kierowcy zakończyła się przeprowadzona w czwartek, 10 grudnia br., kontrola drogowa polskiego przewoźnika.

  - Przewożący asfalt samochód ciężarowy zatrzymany został na Autostradzie A4 przez inspektorów BEPO z Delegatury Śląskiej ze względu na brak środków na koncie ViaToll, jednak ze względu na braki w wymaganej dokumentacji, na miejsce kontroli wezwani zostali inspektorzy z Kędzierzyńsko-Kozielskiego Oddziału wydziału inspekcji WITD w Opolu - informuje Opolski oddział Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego.

  Przeprowadzona przez nich kontrola wykazała, że zatrzymany przewoźnik nie posiadał wymaganych uprawnień przewozowych czyli m.in. zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego rzeczy lub licencji. Wiele do życzenia pozostawiał także stan techniczny kontrolowanego pojazdu. Stwierdzono między innymi uszkodzoną, rozwarstwiającą się oponę, uszkodzony klosz lampy tylnej, niedziałające światło przeciwmgłowe oraz światło cofania.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-12-14 17:12:14 [5.173.80.*] id:1605946  
  JanuszB: Napisał postów [43], status [rozkręca się] Reputacja
  O q....A te światła to rzeczywiście eliminuje pojazd z ruchu. Laweta i na szrot trzeba wywieźć.

  Nick:
  Treść: