• Wyświetleń: 1136
    • Dodano: 2020-12-13 / 12:37

Weegree przegrywa wysoko na własnym parkiecie

Tym razem katem Opolan zostali zawodnicy z Łańcuta

Po porażce z Dzikami Warszawa, koszykarze AZS-u Weegree Politechnika Opolska chcieli się zrehabilitować się na własnymi parkiecie. Tym razem rywalami byli zawodnicy Sokoła Łańcut, którzy byli jednak faworytami tego spotkania.

I przebieg meczu od początku na to wskazywał. Goście budowali swoją wysoką przewagę, która już od pierwszej partii była dwucyfrowa. Zawodnicy z Opola, mimo wielu prób, nie potrafili zatrzymać dobrze zorganizowaną ofensywę z Łańcuta. Druga kwarta była podobna - przyjezdni mieli wszystko pod kontrolą, a gospodarze, mimo wielu prób, byli bezradni i do przerwy przegrywali 49-62.

Początek trzeciej kwartii był optymistyczny - wolno, ale jednak Opolanie odrabiali powoli swoje straty. Niestety, goście szybko złapali swój właściwy rytm przez co odjechali gospodarzom i przed ostatnią częścią gry, wypracowali sobie dużą przewagę. W tej partii łącznie padło 57 punktów, jednakże i tak padła ona łupem zespołu z Łańcuta i ostatecznie Weegree przegrało wynikiem 94 do 116 .