• Wyświetleń: 569
  • Dodano: 2020-11-29 / 15:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Co musisz wiedzieć o ubezpieczeniach mieszkaniowych?

  Co musisz wiedzieć o ubezpieczeniach mieszkaniowych?
  Własna nieruchomość to dla wielu osób dorobek życia. Warto więc zadbać o swój majątek i objąć go dodatkowym ubezpieczeniem. Mimo że w większości przypadków nie jest ono obowiązkowe, to stanowi skuteczną ochronę przed skutkami zdarzeń losowych, których usunięcie może być kosztowne. Co należy wiedzieć o polisach mieszkaniowych zanim zdecydujesz się na wykupienie takiego produktu? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.


  Czym jest ubezpieczenie nieruchomości?
  To rodzaj nieobowiązkowej polisy, której zadaniem jest ochrona mienia przed skutkami zdarzeń losowych. Ubezpieczeniem można objąć nie tylko dom i mieszkanie, ale także gospodarstwo rolne, budynki gospodarcze, domki letniskowe, garaż oraz elementy wchodzące w skład architektury w obrębie posesji. Polisa gwarantuje wypłatę odszkodowania, jeżeli doszło do uszkodzenia mienia na skutek działania żywiołów, zdarzeń losowych czy aktów wandalizmu. Wszystko zależy jednak od tego, na jaki zakres ochrony się zdecydujesz.

  Co można ubezpieczyć?
  Na rynku dostępne są polisy mieszkaniowe, które możesz skonfigurować według własnych potrzeb i wykupić w atrakcyjnych cenach. Sam więc decydujesz, które elementy budynku zostaną ubezpieczone oraz jakie zdarzenia losowe będą objęte ochroną. W ramach polisy możesz ubezpieczyć:

  - mury - zaliczają się o nich wszystkie elementy konstrukcyjne budynku, takie jak elewacja, ściany, dach czy fundamenty,

  - mienie stałe - w tym zakresie mieszczą się elementy, które są na stałe przymocowane do obiektu. Można tu wyróżnić wyposażenie, którego nie ma możliwości swobodnie przetransportować, jak np. grzejniki, ceramika łazienkowa, kuchnie w zabudowie, schody czy stolarka otworowa,

  - mienie ruchome - ubezpieczenia mieszkań mogą obejmować również wartościowe rzeczy należące do domowników. Do tej kategorii zaliczają się przedmioty i wyposażenie, które można przenosić. Są to m.in. meble, sprzęt sportowy, markowa odzież, biżuteria, komputer oraz rzeczy osobiste mające wysoką wartość,

  - mała architektura - to wszelkie obiekty, które znajdują się na posesji. Zaliczają się do nich np. altany ogrodowe, budynki gospodarcze, basen i oczko wodne, garaż, ogrodzenie.
  Przed wyborem polisy warto przeanalizować, jakiej ochrony potrzebuje Twoje mienie. Możesz zdecydować się na podstawowy wariant, obejmujący jedynie stałe elementy lub rozszerzyć pakiet o dodatkowy zakres.

  Od jakich zdarzeń możesz ubezpieczyć mieszkanie?
  Polisy mieszkaniowe to elastyczne produkty, które można skonfigurować według indywidualnych potrzeb. Zadaniem ubezpieczenia jest ochrona przed skutkami sytuacji losowych, które mogą przyczynić się do wystąpienia szkody. Do takich zdarzeń zalicza się m.in. pożar, powódź, zalanie, wandalizm czy kradzież z włamaniem. To, w jakim stopniu będzie chroniona Twoja nieruchomość zależy jednak od wariantu wybranej polisy. Jeżeli podstawowy pakiet nie obejmuje sytuacji, które wiążą się dużym prawdopodobieństwem wystąpienia, warto zdecydować się o rozszerzenie produktu o dodatkowe elementy.

  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".