- Autor: Seeb
- Wyświetleń: 12967
- Dodano: 2009-11-06 / 14:42
- Komentarzy: 135
Groził byłej dziewczynie śmiercią
(fot: KPP Strzelce Opolskie)
Sterroryzował nożem swoją byłą dziewczynę, po czym zabrał jej samochód i odjechał. Dzień później 31-letni mężczyzna sam zgłosił się na policję. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.
W poniedziałek po 18-tej, policja otrzymała zgłoszenie od mieszkanki gminy Ujazd, że gdy wsiadała po pracy do samochodu, znany jej mężczyzna zmusił ją - grożąc zabójstwem przy użyciu ostrego narzędzia - aby przesiadła się na miejsce pasażera, a następnie odjechał w stronę Zimnej Wódki. - Kobiecie udało się obezwładnić duszącego ją mężczyznę przy użyciu gazu pieprzowego, unieruchomić samochód i uciec. 31-latek odjechał pojazdem w nieznanym kierunku - relacjonuje sierż. Beata Kocur, oficer prasowy strzeleckiej policji.
Dzień później, 31-letni mieszkaniec gminy Leśnica zgłosił się na komendę, gdzie został zatrzymany. Wcześniej poprzez swoich rodziców, powiadomił kobietę o miejscu, gdzie porzucił samochód.
W środę mężczyźnie postawiono zarzuty m.in. zmuszenia do określonego zachowania poprzez groźby, oraz krótkotrwałego użycia pojazdu, za co grozi mu nawet do 10 lat więzienia. Decyzją sądu, został już tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.
Jak udało nam się dowiedzieć, 29 października 31-latek opuścił zakład karny, gdzie przebywał jako osoba tymczasowo aresztowana w innej sprawie. Już wtedy miał wysyłać do swojej byłej dziewczyny listy z groźbami, natomiast zaraz po wyjściu wysyłał jej sms-y o podobnej treści.
Sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Wydarzenia pod patronatem portalu
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
opolski: Napisał postów [977], status [stały bywalec]
do branic nie ma daleko