• Wyświetleń: 1717
    • Dodano: 2020-12-07 / 10:30

Mistrzynie Polski zdecydowanie pokonały Unię Opole

Dla takich spotkań aż żal braku kibiców na trybunach! Wielokrotne mistrzynie Polski, Górnik Łęczna przyjechały do Opola by zmierzyć się z Unią Opole w 1/8 Pucharu Polski. Zdecydowanymi faworytkami meczu były goście i to było zdecydowanie widać w trakcie spotkania.

Jednakże, podopieczne Tomasza Minkiewicza dzielnie się broniły przez ponad 20 minut. Niestety, złamały je bramka w wykonaniu Kamczyk i to podłamało bojowe nastroje gospodyń, rozwiązując przez to worek z bramkami. Do końca pierwszej połowy padło ich aż sześć.

Po zmianie połów przyjezdne ewidentnie zwolniły tempo, oszczędzając siły na czwartkowe spotkanie w Lidze Mistrzyń z Paris Saint-Germain. Opolanki próbowały to wykorzystać, tworząc więcej ofensywnych akcji, lecz bezskutecznie, a co gorsza, pod koniec meczu zawodniczki Łęcznej zdobyły jeszcze cztery trafienia i ostateczny wynik rywalizacji brzmiał 0:10, a Unia odpadła z Pucharu Polski.