• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1225
  • Dodano: 2020-12-06 / 15:11
  • Komentarzy: 0

  Trwa akcja "Zostań Świętym Mikołajem - Oddaj krew" na opolskim Rynku

  Trwa akcja "Zostań Świętym Mikołajem - Oddaj krew" na opolskim Rynku

  (Fot. Dżacheć)

  450 mililitrów. Tylko tyle, albo aż tyle życiodajnego płynu pobierze specjalistyczny zespół od uczestników akcji podczas IX już wydarzenia pt. "Zostań Świętym Mikołajem - Oddaj krew".


  Oficjalnie rozpoczęła się IX już akcja "Zostań Świętym Mikołajem - Oddaj krew". W tym roku - ze względu na jeszcze większe niż zazwyczaj zapotrzebowanie placówek medycznych na krew i obostrzenia związane z koronawirusem - akcja będzie aż trzydniowa.

  - Oddając krew i osocze ratujesz zagrożone życie. Wartość krwi doceniamy najczęściej dopiero w obliczu tragedii swoich bliskich lub gdy dzięki niej sami wracamy do zdrowia. Oddanie krwi jest największym dowodem ludzkiej solidarności i miłości - mówią pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa.

  Na pokład krwiobusa i do wsparcia promocji naszego przedsięwzięcia zaproszono znanych Opolan ze świata samorządu, sportu, kultury i sztuki. - Już wkrótce możemy zostać świętym Mikołajem. I to w znaczeniu ratownika życia. Zapraszam, by podjąć takie piękne świadectwo i przekazać innym dar w formie podzielenia się swoją krwią - zachęca opolski biskup Andrzej Czaja.

  6 grudnia na rynku w Opolu stanął krwiobus, gdzie wszyscy chętni będą mogli zostać Świętymi Mikołajami, oddając krew. Specjalnie pomieszczenie będzie można odwiedzać do godziny 17.00. Jeśli komuś nie udało się z różnych względów dotrzeć dziś na akcję - nic nie szkodzi. Już 13 i 20 grudnia będzie można w ramach tej samej akcji zostawić swoją krew przy skwerze przed opolskim Zamkiem Górnym.

  W minionych latach każdorazowo podczas tej akcji zbierano około 30-40 litrów krwi.

  Organizatorami wydarzenia są: Radio Doxa, Miasto Opole i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu.
  Patronat 24opole
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".