• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 749
  • Dodano: 2020-12-04 / 20:00
  • Komentarzy: 0

  IX edycja akcji "Zostań Świętym Mikołajem - Oddaj krew"

  IX edycja akcji "Zostań Świętym Mikołajem - Oddaj krew"
  450 mililitrów. Tylko tyle, albo aż tyle życiodajnego płynu odda każdy z uczestników grudniowej akcji "Zostań Świętym Mikołajem - Oddaj krew". Wydarzenie odbędzie się już po raz dziewiąty.

  W tym roku - ze względu na jeszcze większe niż zazwyczaj zapotrzebowanie placówek medycznych na krew i obostrzenia związane z koronawirusem - akcja będzie aż trzydniowa. Organizatorami wydarzenia są: Radio Doxa, Miasto Opole i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu.

  Wydarzenie rozpocznie się spotkaniem mikołajkowym 6 grudnia przy zachodniej pierzei opolskiego rynku. Stanie tam krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu oraz plenerowe studio Radia Doxa, które na żywo relacjonować będzie stan akcji poboru krwi. Kolejne odsłony inicjatywy odbędą się w następujące po sobie niedziele - 13 i 20 grudnia przy skwerze przed opolskim Zamkiem Górnym. Zbiórka krwi za każdym razem potrwa od godziny 12:00 do godziny 17:00.

  Podczas akcji, oddając krew, każdy będzie mógł wcielić się w rolę świętego Mikołaja. Na pokład krwiobusa i do wsparcia promocji naszego przedsięwzięcia zaproszono znanych Opolan ze świata samorządu, sportu, kultury i sztuki. "Już wkrótce możemy zostać świętym Mikołajem. I to w znaczeniu ratownika życia. Zapraszam, by podjąć takie piękne świadectwo i przekazać innym dar w formie podzielenia się swoją krwią" - zachęca opolski biskup Andrzej Czaja.

  W minionych latach każdorazowo podczas tej akcji zbierano około 30-40 litrów krwi.
  Patronat 24opole
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".