• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 3758
    • Dodano: 2020-12-04 / 17:40
    • Komentarzy: 7

    Niebezpieczne potrącenie pieszego na pasach. Interwencja służb w Kluczborku

    Niebezpieczne potrącenie pieszego na pasach. Interwencja służb w Kluczborku

    (Fot. Ratownictwo Opole )

    To kolejne już potrącenie pieszego prawidłowo poruszającego się na pasach w tym tygodniu. Pieszy już opuszczał przejście, kiedy wjechał w niego kierujący oplem.

    Do powyższego zdarzenia doszło w piątek 4 grudnia około godziny 9.00. Kluczborskie służby ratunkowe odebrały informację, że na ulicy Skłodowskiej-Curie doszło do potrącenia pieszego przez samochód osobowy.

    Zobacz takze Tata nie tylko od święta. Tak zaczyna się jedna z najważniejszych ról w życiu

    Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG Kluczbork, patrol policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Na czas działań służb ratunkowych na drodze uruchomiono ruch wahadłowy.

    Kwalifikowanej pierwszej pomocy rannemu mężczyźnie udzielili strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Kluczborku. Mężczyzna został następnie przekazany przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

    Zobacz takze Nocny pożar samochodu przy budynku wielorodzinnym. Ogień objął także drugi pojazd

    Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu służb wynika, że sprawca zdarzenia - mężczyzna kierujący oplem vectra jadący od strony Opola nie zachował uwagi w okolicy przejścia dla pieszych i potrącił mężczyznę, który znajdował się już na przejściu.

    W wyniku zdarzenia pieszy doznał licznych obrażeń, w tym złamania ręki. Załoga karetki przewiozła mężczyznę do szpitala w Oleśnie.

    Kierującemu oplem zostało zatrzymane prawo jazdy. To kolejny wypadek w województwie opolskim z udziałem pieszego na pasach. Przypomnijmy - wczoraj na przejściu dla pieszych w centrum Prudnika kierujący samochodem ciężarowym potrącił znajdującego się na pasach 78-letniego mężczyznę. W wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Policja apeluje o ostrożną jazdę i zachowanie szczególnej uwagi w obrębie przejść dla pieszych.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Niebezpieczne potrącenie pieszego na pasach. Interwencja służb w Kluczborku
    Niebezpieczne potrącenie pieszego na pasach. Interwencja służb w Kluczborku
    Niebezpieczne potrącenie pieszego na pasach. Interwencja służb w Kluczborku
    Niebezpieczne potrącenie pieszego na pasach. Interwencja służb w Kluczborku
    Niebezpieczne potrącenie pieszego na pasach. Interwencja służb w Kluczborku
    Niebezpieczne potrącenie pieszego na pasach. Interwencja służb w Kluczborku
    Niebezpieczne potrącenie pieszego na pasach. Interwencja służb w Kluczborku
    Niebezpieczne potrącenie pieszego na pasach. Interwencja służb w Kluczborku

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2020-12-05 10:18:17 [5.173.80.*] id:1605576  
    ASek: Napisał postów [1229], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Droga redakcjo proszę o wyjaśnienie jak wygląda bezpieczne potrącenie pieszego.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2020-12-05 12:04:49 [46.215.76.*] id:1605586  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    Myślę,że to wtedy jak masz poświęcony samochód..
    2020-12-05 11:09:20 [94.254.152.*] id:1605579  
    SekO: Napisał postów [1078], status [stały bywalec] Reputacja
    Mam nadzieję, że ziomek z Opla dostanie w ciry finansowo i karnie

    Nick:
    Treść:
    2020-12-04 19:47:59 [178.252.17.*] id:1605555  
    PauloOp23: Napisał postów [3722], status [VIP] Reputacja
    A straż to po co? Czemu służy ten wywiad przy zgłoszeniu skoro i tak jest wysyłany cały pakiet. Dla czego nie zadysponowano pogotowia energetycznego oraz gazowego? Tez mogli się przydać aby rozładować napięcie i opuścić gazy. Marnowanie publicznych pieniędzy.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2020-12-04 19:56:05 [188.123.205.*] id:1605557  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    Bo jak to mówi pinokio jesteśmy bardzo bogatym krajem i stać nas na to by do potrącenia pieszego wysyłać dwa wypasione wozy strażackie.
    2020-12-04 20:29:19 [178.252.17.*] id:1605559  
    PauloOp23: Napisał postów [3722], status [VIP] Reputacja
    Aha no tak. W sumie jak Pinokio tak twierdzi to tak musi być.
    2020-12-04 22:02:02 [194.29.183.*] id:1605568  
    KK 35947: Napisał postów [4449], status [VIP] Reputacja
    Straż po to żeby umyć asfalt i postawić parawanik.