• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 14463
  • Dodano: 2020-12-03 / 13:21
  • Komentarzy: 1

W tragicznym wypadku zginął Aleksander - tata i mąż. Szczedrzyk apeluje o pomoc

 
 
W tragicznym wypadku zginął Aleksander - tata i mąż. Szczedrzyk apeluje o pomoc

(Fot. OSP Antoniów)

We wczorajszym zdarzeniu w Ozimku tragicznie zginął młody człowiek. Rada Sołecka Szczedrzyka apeluje o pomoc dla rodziny zmarłego.


Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek na terenie zakładu w Ozimku. Mężczyzna jak co dzień wyszedł do pracy, ale już z samego rana zginął po tym, jak spadła na niego stalowa konstrukcja. Żona mężczyzny w zaawansowanej ciąży, po informacji o tej tragedii trafiła do szpitala. Na tatę czekała też jego 10-letnia córka, której ciężko było przekazać tragiczną wiadomość.

- Do zdarzenia zadysponowano łącznie 9 pojazdów straży pożarnej wśród nich OSP Antoniów, OSP Krasiejów, OSP Schodnia, JRG nr 1 w Opolu oraz KW PSP w Opolu. Na miejscu zastano zespół ratownictwa medycznego, który stwierdził zgon poszkodowanego - poinformował asp. Jarosław Buhl ze Stanowiska Kierowania opolskiego Komendanta PSP.

- Córeczka Wiktoria, która cały dzień czekała na Tatę. Rodzina i przyjaciele nie byli w stanie jej powiedzieć co go spotkało, więc wraz z Violą byłyśmy przy niej, kiedy dowiedziała się, że jej ukochany Tatuś nie żyje. Wierzcie mi, że nawet największy twardziel łamałby się na milion kawałków, gdy musiałby być przy tym, ale dziewczynka była bardzo dzielna, mimo, że zawalił się jej cały świat - pisze Sołtys Szczedrzyka Iwona Feliks.

W obliczu takiej tragedii, w dodatku przed świętami rodzina mężczyzny została sama. Rada Sołecka Szczedrzyka zorganizuje zbiórkę pieniędzy. Potrzebne są środki przede wszystkim na pochówek. - Aleksander będzie prawdopodobnie pochowany na Ukrainie, w swojej ojczyźnie, a wiąże się to z ogromnymi kosztami. Dodatkowo chcielibyśmy prosić Was o pomoc rzeczową - są potrzebne pampersy (ale nie tylko 0, większe rozmiary docelowo także), środki do higieny, chusteczki nawilżane (ubranka i inne akcesoria są już załatwione), może być również żywność z długim terminem ważności, ubrania dla Wikusi - pisze sołtys.

Pozostaje jeszcze kwestia świąt, które na pewno nie będą przebiegały spokojnie w rodzinie zmarłego. Mieszkańcy Szczedrzyka zachęcają do zgłaszania się ludzi dobrej woli, by zrobić prezenty żonie i córce Aleksandra.

Pod postem sołtys Iwony Feliks natychmiast powstał bardzo duży odzew. Jeśli nasi czytelnicy chcieliby dołączyć do inicjatywy - można zgłaszać się bezpośrednio do Rady Sołeckiej Szczedrzyka.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-12-03 15:39:35 [89.67.13.*] id:1605478  
DonPedro69: Napisał postów [5804], status [VIP] Reputacja
Bardzo współczuję rodzinie tragicznie zmarłego Aleksandra. Niech spoczywa w pokoju. [*]

Nick:
Treść: