• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 921
  • Dodano: 2020-12-04 / 17:01
  • Komentarzy: 1

  Ruszyły zajęcia w szkołach rodzenia. Kobiety na zajęcia muszą przyjść same

  Ruszyły zajęcia w szkołach rodzenia. Kobiety na zajęcia muszą przyjść same

  (Fot. Archiwum)

  Wznowiono zajęcia w szkołach rodzenia. Zasady jednak nie są sprzyjające dla ojców dzieci. Nadal nie jest możliwe przeprowadzanie porodów rodzinnych w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.


  Obostrzenia dotyczące uczestnictwa w zajęciach mają związek z trwającą pandemią koronawirusa. Zajęcia w Szkole Rodzenia podczas pandemii nie odbywają się w taki sposób jak np. rok temu.

  Aktualnie w Klinicznym Centrum odbywają się zajęcia organizowane w ramach projektu "Koordynowanie i kompleksowe wsparcie rodziny w zakresie poradnictwa specjalistycznego, profilaktyki, diagnostyki i niwelowania nieprawidłowości w rozwoju dzieci do lat 2 - edycja 2" realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 - 2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

  - Zajęcia odbywają się w małych 10 - osobowych grupach. Mogą w nich uczestniczyć same panie w ciąży. Zdarza się, że na jedne zajęcia w ciągu kursu, podczas których panie uczą się kąpieli noworodka, jest udzielana zgoda Dyrekcji Klinicznego Centrum na udział w zajęciach także panów - mężów, partnerów. Nie jest to jednak obowiązująca zasada. Za każdym razem taka decyzja jest poprzedzona przeanalizowaniem aktualnej sytuacji epidemicznej - informuje Iwona Nawrot - Szczepanik, rzecznik prasowy Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

  W dalszym ciągu wstrzymane są porody rodzinne. Zdrowie oraz życie najmłodszych pacjentów są tutaj kluczowe. - W tym momencie porody rodzinne jeszcze nie są u nas możliwe. Analizujemy jednak bieżącą sytuację i nie wykluczamy ich wznowienia - dodaje rzecznik Klinicznego Centrum.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-12-04 21:27:35 [5.173.104.*] id:1605567  
  Król Forum: Napisał postów [1221], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Trzeba było ssać to by nie była ciąży...

  Nick:
  Treść: