• Autor: Judyta
  • Wyświetleń: 1404
  • Dodano: 2020-12-08 / 16:09
  • Komentarzy: 1

  Rodziny dalej czekają na naszą pomoc

  Rodziny dalej czekają na naszą pomoc

  (Fot. Archiwum)

  Szlachetna Paczka to jeden z bardzo dobrze znanych projektów społecznych w naszym kraju. W tym roku działa ona już po raz dwudziesty, znaczy to, że obchodzi pewnego rodzaju jubileusz.

  Cała akcja polega na znalezieniu potrzebujących osób z terenu całego kraju, zajmują się tym wyszkoleni wolontariusze. Następnie tworzą Oni specjalną bazę rodzin i ich potrzeb, aby każdy z nas mógł wybrać kogoś- kogo chce obdarować i podzielić się szczęściem przed świętami.

  20 edycja Szlachetnej Paczki wystartowała 14 listopada i potrwa do weekendu 12 i 13 grudnia. Jest to tak zwany weekend cudów, czyli czas przekazania gotowych paczek do potrzebujących rodzin.

  W tej chwili pomoc otrzymało już ponad 13000 potrzebujących rodzin! Tym samym na pomoc oczekuje jeszcze około 600 zgłoszonych. Te dane można na bieżąco sprawdzać na stronie Szlachetnej Paczki. Warto też wspomnieć, że właśnie na tej stronie można zgłaszać chęć pomocy, czas na to jest nawet do 11 grudnia. Jednocześnie, zgłaszając się jako darczyńca, nie trzeba się obawiać, że paczka może zwyczajnie przerosnąć nasze możliwości, bo nie trzeba jej kompletować samodzielnie.

  W województwie opolskim do Szlachetnej Paczki zgłoszonych jest 396 rodzin, z czego 276 ma już swoich darczyńców- mówi Magdalena Florek z opolskiej Szlachetnej Paczki. Wynika z tego, że jeszcze 120 rodzin z naszej okolicy czeka na pomoc.

  Okres świąteczny to okres magiczny. Musimy jednak pamiętać, że nie wszyscy mają tyle powodów do radości co my, i warto się nim podzielić. Pamiętajmy, że jak powiedział Albert Schweitzer, laureat Pokojowej Nagrody Nobla: Szczęście to, jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli.


  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".