• Autor: Judyta
  • Wyświetleń: 1205
  • Dodano: 2020-12-09 / 18:56
  • Komentarzy: 1

  Jak zaplanować święta, by wciąż się nimi cieszyć?

  Jak zaplanować święta, by wciąż się nimi cieszyć?

  (Fot. Dżacheć)

  Większości z nas Święta Bożego Narodzenia kojarzą się bardzo dobrze. Nie bez przyczyny mówi się o magii świąt- w końcu chyba wszyscy lubią prezenty, odwiedziny i życzenia. Z drugiej jednak strony, przygotowania do świąt często są męczącym czasem wypełnionym przez stres. Co zatem zrobić, by natłok świątecznych obowiązków nie pozbawił nas radości z ich nadejścia?

  Pierwszą i podstawową zasadą jest dobry plan. Pomyśl o wszystkim, co trzeba zrobić i nie odkładaj niczego na ostatnią chwilę. Dobrym wyjściem z sytuacji jest stworzenie papierowej listy rzeczy do zrobienia i odhaczanie tego, co jest już zrobione. Dobrym pomysłem jest też dużo wcześniejsze zastanowienie się nad kupnem prezentów. Jeśli nie robimy tego na dzień przed wigilią, to naprawdę może być to dla nas przyjemne. Dobrze jest też sprawdzić, czy zeszłoroczne lampki choinkowe działają, a zestaw ozdób na drzewko jest kompletny. W ten sposób zaoszczędzimy sobie wiele stresu.

  Czasem bywa, że trudno oprzeć się zakupowemu szaleństwu. Dosłownie w biegu łapiemy to, co wpadnie nam w ręce. W efekcie kupujemy o wiele więcej, niż nam potrzeba. Zrób listę niezbędnych zakupów na święta Bożego Narodzenia i w trakcie wędrówek po sklepach ściśle się jej trzymaj.

  W tym czasie bywa, że nasz perfekcjonizm powoduje, że nakładamy na siebie zbyt dużo i w rezultacie w trakcie Wigilii jesteśmy tak zmęczeni, że marzymy jedynie o łóżku. To jest taki dzień, który warto spędzić wśród bliskich nam ludzi, dzielić się dobrym słowem i miłością. W tym roku to grono pewnie będzie mniejsze, pamiętajmy jednak o dobrym kontakcie i dzieleniu się swoją radością. W świętach najważniejsze jest to, żeby w natłoku obowiązków znaleźć czas na bycie razem- nieważne, czy obok siebie, czy przez telefon- ale razem.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-12-10 13:56:18 [178.252.19.*] id:1605777  
  kija: Napisała postów [199], status [starszy wyjadacz] Reputacja
  aby nie być przemęczonym najlepiej być zaproszonym :}

  Nick:
  Treść: