• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1683
  • Dodano: 2020-12-02 / 13:19
  • Komentarzy: 2

W biurze jednak bez maseczki? Rząd chce zmienić decyzję

 
 
W biurze jednak bez maseczki? Rząd chce zmienić decyzję

(Fot. Dżacheć)

Ponieważ pracodawcy nie mają jak egzekwować nowych nakazów odnośnie zasłaniania ust i nosa - szykuje się drobna poprawka w rozporządzeniu. Jeśli rząd ją wniesie, z obowiązku zasłaniania ust i nosa będzie mógł zwolnić nas nasz przełożony.


Wraz z nowymi obostrzeniami dotyczącymi zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce, rząd przedłużył ważne dotąd restrykcje do 27 grudnia. Ku zdziwieniu wszystkich obywateli, w rozporządzeniu pojawiły się zmiany odnośnie zasłaniania ust i nosa.

Do 28 listopada zakrywać ust i nosa nie musiała nosić osoba wykonująca czynności zawodowe, służbowe lub zarobkowe w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej. Od 18 listopada weszło w życie nowe rozporządzenie, które oprócz przedłużenia dotychczasowych obostrzeń zaostrzyło te odnośnie zasłaniania ust i nosa. Zgodnie z nim powyższa grupa osób jest zobowiązana zakrywać usta i nos w pomieszczeniu (nawet biurowym), gdy w nim przebywa więcej niż jedna osoba. Nadal nie trzeba zasłaniać ust i nosa w miejscach takich jak parki, zieleńce, ogrody zabytkowe i rodzinne ogródki działkowe.

Wokół zmiany powstało wiele kontrowersji. Wielu przełożonych skarżyło się, że nie ma możliwości egzekwowania przepisów, a jak wiadomo to przełożeni są odpowiedzialni za swoich pracowników. Nieoficjalnie mówi się, że rząd chce wprowadzić wyjątek do rozporządzenia, w którym co prawda maseczki pozostają obowiązkowe w miejscu pracy, ale ten obowiązek może znieść nasz przełożony.

Taka możliwość ma dotyczyć jednak tylko tych pracowników, którzy nie mają styczności z klientami, czy osobami spoza firmy. W dalszym ciągu chodzi o jak najmniejsze ryzyko rozprzestrzeniania się potencjalnej choroby.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-12-02 17:33:43 [194.29.183.*] id:1605433  
KK 35947: Napisał postów [1858], status [Szycha] Reputacja
Czyli nic się nie zmieni bo żaden przełożony się nie podłoży w razie czego,pozorne zmiany i ocieplanie wizerunku o ile jeszcze jakiś pozostał. U mnie w pracy pracodawca upchnął taki obowiązek jeszcze jak go nie było i tyle w temacie.

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2020-12-03 10:09:25 [217.173.195.*] id:1605465  
wojtasoks: Napisał postów [4301], status [VIP] Reputacja
A u mnie pracodawca stwierdził, że jak jest 1,5m odległości między pracownikami to nie trzeba siedzieć w masce. Żadnej odpowiedzialności pracodawca nie bierze, bo niby za co ma odpowiadać? Że zachorujesz?