• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1264
  • Dodano: 2020-12-01 / 12:08
  • Komentarzy: 1

Samochód osobowy zapalił się w Dobrodzieniu. W akcji trzy zastępy straży

 
 
Samochód osobowy zapalił się w Dobrodzieniu. W akcji trzy zastępy straży
 <i>(Fot. OSP Dobrodzień)</i>

(Fot. OSP Dobrodzień)

W poniedziałek 30 listopada na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 36 razy. Odnotowano w sumie 5 pożarów, 30 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.


W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 9 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 101 zastępów w sile 339 strażaków.

Przed godziną 18.00 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnie zadysponował służby ratunkowe do pożaru samochodu osobowego na ulicy Piastowskiej w Dobrodzieniu. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek, potwierdzono treść zgłoszenia. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na ugaszeniu pożaru do którego doszło w komorze silnika samochodu osobowego marki Volkswagen Passat. Przy gaszeniu brało udział trzy zastępy straży pożarnej.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło również na terenie jednej z firm w Opolu. O godzinie 13:05 wpłynęło zgłoszenie, że na terenie jednego z zakładów przy ul. Odrzańskiej mężczyzna został potrącony przez suwnicę, jest ranny i znajduje się na wysokości. Do zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej z JRG nr 1 w Opolu, w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli teren akcji, następnie ratownicy wysokościowi dostali się do poszkodowanego, udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy i ewakuowali z wysokości przy pomocy podnośnika hydraulicznego.

Gdy poszkodowany znajdował się już na dole został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego, który zabrał go do szpitala.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-12-01 13:00:19 [91.212.223.*] id:1605373  
The Naturator: Napisał postów [1926], status [Szycha] Reputacja
Ze wstydu?

Nick:
Treść: