• Wyświetleń: 979
    • Dodano: 2020-11-29 / 14:44

Szóste zwycięstwo w sezonie Weegree

Opolanie awansowali na siódmą lokatę w tabeli

W drugim meczu u siebie z rzędu, Weegree AZS Politechnika Opolską mierzyłam się u siebie z Księżakiem Łowicz. Wyżej w tabelki byli goście, lecz biorąc pod uwagę dobrą formę gospodarzy nie było jednogłośnego faworyta.

Przez większość pierwszej kwarty lepiej pokazywali się zawodnicy z Opola, którzy byli skuteczniejsi pod koszem rywala, co miało odbicie w wyniku, gdyż na koniec tej części gry stan rywalizacji wynosił 23:19.
    W drugiej kwarcie ta tendencja była kontynuowana. Gospodarze wykorzystywali błędy rywali, co miało przedłożenie na sam wynik na tablicy świetlnej, dzięki czemu w połowie spotkania różnica wynosiła dwanaście punktów.

Po zmianie stron mecz s bardziej się wyrównał. Rywale starali się odrobić straty, co więcej zawodnicy z Łowiczu wygrali trzecia kwartę, lecz jedynie dwoma punktami, przez co rezultat rywalizacji wydawał się być jasny. To się potwierdziło w finałowej kwarcie, gdzie Opolanie skutecznie nie, pozwolili na rozwinięcie skrzydeł rywalom i ostatecznie wygrali 96:84