• Wyświetleń: 1816
    • Dodano: 2020-11-29 / 02:03

Derby Opolszczyzny dla Dremanu!

Zawodnicy z Komprachcic odwrócili losy meczu

Wielkie Derby Opolszczyzny w Statscore Futsal Ekstraklasa! Gredar Brzeg, piętnasta ekipa ligi, podejmowała na swoim parkiecie znajdujący się lokatę wyżej Dremanu Futsal. Nie było jednoznacznego faworyta - gospodarze w poprzedniej kolejce pokonali Katowice 7:3, natomiast goście ulegli zawodnikom z Chojnic 3:5.

Od początku lepiej wyglądali zawodnicy Gredaru. Skutecznie zniwelowali działania ofensywne rywali. Swoją przewagę udokumentowali dwoma bramkami zdobytymi w krótkim odstępie czasu - obie autorstwa Dawida Witka, odpowiednio w 5 i 7 minucie, czym wydawało się że gospodarze ustawili sobie to spotkanie, tym bardziej że do przerwy Dreman nie potrafił odpowiedzieć na działania rywali.

To się odmieniło w drugiej połowie. Sami zawodnicy gości wyszli bardziej zmotywowani na tę część gry - odwracając przebieg spotkania nie tylko na samym parkiecie samą grą, lecz wykorzystując swoje okazję. Wystarczyło pięć minut na strzelenie trzech bramek - po kolei trafiali Marcin Grzywa, Alexandru Gregorescu oraz Serhij Fil. Mimo rozpaczliwych prób, z bardzo ważnego zwycięstwa cieszył się ostatecznie Dreman.