• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3574
  • Dodano: 2020-11-28 / 11:33
  • Komentarzy: 3

Za nami Gala Opolscy Wojownicy. Większość walk na korzyść opolskich zawodników

 
 
Za nami Gala Opolscy Wojownicy. Większość walk na korzyść opolskich zawodników

(Fot. Dżacheć)

Niesamowicie dużo emocji dostarczyli zawodnicy piątej gali Opolscy Wojownicy. Sędziowie punktowali głównie na korzyść zawodników z opolskich klubów, którzy pokazali się z najlepszych stron.


Za nami kolejna Gala Opolskich Wojowników "Bitwa nad Odrą". Podczas wydarzenia stoczono 15 pojedynków z czego 5 w boksie olimpijskim, 7 w mieszanych sztukach walki i 3 walki w boksie zawodowym.

Do pierwszej walki na zasadach boksu olimpijskiego do 81 kg (kategoria półciężka) stanęli w niebieskim narożniku Mateusz Matyja oraz reprezentant OKB Odra Opole Rafał Chabluk w narożniku czerwonym. Po przepracowanych aktywnie trzech 3- minutowych rundach sędziowie orzekli na korzyść zawodnika z niebieskiego narożnika.

Druga walka (MMA). W narożniku niebieskim zaprezentował się zawodnik z Częstochowy - Dawid Rybak. W czerwonym narożniku stanął Sylwester Zięba z Rudy Śląskiej. Walka została zakończona przed czasem.

Trzecia walka została stoczona pomiędzy zawodnikiem MMA z Krosna (zwycięzca 4 edycji gali opolskich Wojowników) Maciejem Pietryką z przedstawicielem Forca Brawa Opole Szymonem Cieślą. Walka zakończyła się po kilkunastu sekundach odklepaniem zawodnika z Opola. Zawodnik zastosował duszenie.

Czwarta walka została stoczona na zasadach boksu olimpijskiego do 69kg. Na ring wyszli Kacper Leżański z Wisły Kraków (narożnik niebieski) oraz reprezentant OKB Odra Opole Łukasz Piskowski. Pojedynek przez wskazanie wygrał zawodnik z Opola.

Piąty pojedynek na zasadach MMA w kategorii do 88 kg stoczyli przedstawiciel Spartakusza Rzeszów Sergiusz Zając (narożnik niebieski) oraz Łukasz Olech z Poznania (narożnik czerwony) - zwycięzca drugiej edycji opolskich wojowników. Po niespełna minucie poprzez duszenie zza pleców zwyciężył Łukasz Olech.

Szósta walka na zasadach boksu olimpijskiego do 64 kg stoczona została pomiędzy Michałem Akoto, a Patrykiem Łukowskim z OKB Odra Opole. Po trzech rundach werdykt padł na korzyść zawodnika z OKB Odra Opole.

Klemens Szczepaniak z Krakowa i Tomasz Czyczerski z OKB Odra Opole stoczyli pojedynek w kategorii boksu olimpijskiego do 81 kg. Tomasz Czyczerski po 3 wyrównanych rundach stosunkiem głosów 2 do 1 wygrał pojedynek.

W tej samej kategorii zmierzyli się Tomasz Kosiba z Gota Underground oraz Mateusz Dziedzic z OKB Odra Opole. Podobnie po 3 wyczerpujących rundach sędziowie nie rozstrzygnęli pojedynku na korzyść żadnego z zawodników. Przyznano remis.

9 walka tego wieczoru należała do boksu zawodowego. Walka została zakontraktowana na 6 rund. W kategorii superśredniej zmierzyli się reprezentant Czech Jakub Bahnik oraz Karol Welter z Legnicy. Po 4 rundach poprzez techniczny nockout zwyciężył Karol Walter.

W pojedynku MMA pierwszej z walk wieczoru w wadze ciężkiej zmierzyli się Patryk Dubiela z Fit Fabric Łódź oraz Dawid Ćwik z OKB Odra Opole. Zawodnik z Łodzi zwyciężył w pierwszej rundzie poprzez techniczne poddanie zawodnika z Opola.

Druga walka wieczoru również należała do mieszanych sztuk walki. Stoczyli ją Miłosz Wąsik z MMA Krosno oraz Adam Fidkowski z Next Level Opole. Przez duszenie, w pierwszej rundzie zwycięzcą został zawodnik z Next Level Opole.

W 12 walce gali w wadze półciężkiej walczyli Krzysztof Wolski z OKB Odra Opole i reprezentant Słowacji Milan Kratochvíla. Po mocnym starcie zawodnika z Opola w pierwszej rundzie, druga była już mocno wyrównana a trzecia zdecydowanie sprzyjała Słowakowi. O wyniku walki mogły zdecydować ostatnie sekundy, w których padło najwięcej celnych ciosów. Stosunkiem głosów 39 do 38 sędziowie zdecydowali o zwycięstwie Słowaka.

13 walka w kategorii MMA do 70 kg. Zmierzyli się w niej Rached Kaddoura z Libanu i Adam Golonkiewicz z Next Level Opole. Duszenie zza pleców w wykonaniu Adama Golonkiewicza z Opola dało mu zwycięstwo w pierwszej rundzie.

Przedostatnia walka wieczoru (MMA) należała do Szymona Duszy, który zmierzył się z przedstawicielem Portugalii Janu Malkriado Cruz. W pierwszych sekundach walki po ciosie w okolicy szczęki Portugalczyka przyznano TKO opolaninowi.

Ostatnia walka to pojedynek w boksie zawodowym opolanina Radosława Chojnowskiego i Ruslana Rodzivicha zakontraktowana na 4 rundy w kategorii superśredniej. Po 4 rundach wynikiem 39 do 36 zwyciężył Radosław Chojnowski.

Klub OKB Odra Opole zaprezentował się rewelacyjnie wygrywając większość dzisiejszych pojedynków.reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-11-28 14:41:10 [5.173.72.*] id:1605268  
Król Forum: Napisał postów [1191], status [zrobił/a karierę] Reputacja
Brakowało tam tylko Najmana :)

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
2020-11-28 17:12:15 [185.127.20.*] id:1605277  
Pedro: Napisał postów [7362], status [VIP] Reputacja
On akurat bronił "jasnej góry" :D
2020-11-28 22:09:56 [5.173.72.*] id:1605288  
Król Forum: Napisał postów [1191], status [zrobił/a karierę] Reputacja
Walczył w federacji BHO, Bóg Honor Ojczyzna :)