• Wyświetleń: 829
    • Dodano: 2020-11-26 / 10:11

Weegree zatrzymane na własnym parkiecie

Uniesieni falą trzech zwycięstw z rzędu, koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej wrócili na własny parkiet, by potwierdzić dobrą formę. Czekało ich jednak trudniejsze zadanie - bowiem do Opola przyjeżdżało WKK Wrocław.

Od początku spotkanie było bardzo wyrównane. Bardzo dobrze zawodnicy obu ekip zachowywali się pod koszami przeciwników - a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, by ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem po 20:20. Przez większość kolejnych 10 minut, to goście mieli minimalną przewagę, lecz do przerwy wynosiła jedynie punkt.

Po zmianie stron nastąpiła kluczowa kwarta dla dalszego przebiegu spotkania oraz końcowego wyniku. Opolanie wyszli zdekoncentrowani, byli nieskuteczni w ataku, co bez skrupułów wykorzystali goście, pokonując w tej kwarcie rywali aż 7:24, powiększając swoją przewagę na 18 punktów. W ostatnich 10 minutach gospodarze próbowali nadrabiać straty, lecz bezskutecznie i musieli uznać wyższość Wrocławian 72-91 w ostatecznym rozrachunku