• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1814
  • Dodano: 2020-11-25 / 11:31
  • Komentarzy: 1

Butla z gazem wybuchła w domu jednorodzinnym

 
 
Butla z gazem wybuchła w domu jednorodzinnym

(Fot. KW PSP Opole)

 <i>(Fot. KWP Opole)</i>

(Fot. KWP Opole)

O dużym szczęściu mogą mówić mieszkańcy domu jednorodzinnego w Łukowicach Brzeskich, których zbudził z rana wybuch butli z gazem.


W środę 25 listopada 2020 roku o godzinie 5:44 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu wpłynęło zgłoszenie o wybuchu gazu z butli propan-butan w budynku jednorodzinnym w Łukowicach Brzeskich.

Dwie osoby (mieszkańcy) opuściły budynek - jednej osobie strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy a następnie przekazali pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego.

Na miejsce zadysponowano łącznie 5 zastępów PSP i OSP w tym oficera operacyjnego powiatu. Sytuacja jest opanowana.

- Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjego dotarli jako pierwsi. Tam zastali 50-letniego mężczyznę, który jeszcze przed przybyciem służb wydostał się o własnych siłach. Natomiast w środku w dalszym ciągu przebywała 86-letnie kobieta. Budynek w znacznej części był zawalony, zaczął się już palić i panowało mocne zadymienie. Funkcjonariusze nie wahając się ani chwili, weszli do środka. Tam w jednym z pomieszczeń zastali poszkodowaną. Natychmiast ewakuowali ją i do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego zapewnili jej opiekę. Kobieta została przebadana przez zespół medyczny. Na szczęście nic jej się nie stało. Trafiła pod opiekę rodziny - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.

Na miejscu pracowali strażacy, który ugasili pożar i zabezpieczyli miejsce. Natomiast grupa dochodzeniowo-śledcza w dalszym ciągu zajmuje się oględzinami. Teraz zadaniem policjantów jest wyjaśnienie jak doszło do wybuchu butli z gazem.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-11-25 20:54:16 [94.254.152.*] id:1605142  
tippmann: Napisał postów [5945], status [VIP] Reputacja
yepło fest
[-4]

Nick:
Treść: