• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1576
  • Dodano: 2020-11-25 / 11:20
  • Komentarzy: 1

  Trzymany na łańcuchu roczny psiak odzyskał "dzieciństwo" dzięki interwencji TOZ

  Trzymany na łańcuchu roczny psiak odzyskał "dzieciństwo" dzięki interwencji TOZ
   <i>(Fot. TOZ Opole)</i>

  (Fot. TOZ Opole)

  Właściciel około rocznego pieska zrzekł się zwierzęcia podczas wizyty wolontariuszy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Opolu.


  Warunki, w jakich żył roczny pies w typie Gończego Słowackiego łapały za serce, a właściciel potwierdził swój brak odpowiedzialności i przywiązania podczas interwencyjnej wizyty wolontariuszy opolskiego TOZ-u.

  Osoby, które interweniowały w sprawie rocznego psa trzymanego na łańcuchu zgodnie potwierdzają, że nie tak powinny wyglądać szczenięce lata czworonożnego domownika.

  - Dokładnie rok temu zaczęło się jego życie. Nie wiemy czy nazwać to życiem, bo szczenięce lata, całe swoje dzieciństwo - spędził przywiązany do łańcucha. Gdy czasem został z niego spuszczony uciekał z posesji, wtedy biegł ile sił w łapkach, by poczuć trochę wolności. Jego ucieczki zawsze kończyły się tak samo, wracał tam skąd uciekł - czytamy na stronie opolskiego TOZ-u.

  Mimo swojego jeszcze szczenięcego wieku, pies miał mocno zaciśniętą kolczatkę na szyi. - Każdy ruch przecież bolał, gdy kolce wbijały się w kark. W minusowe temperatury był pozostawiony sam, w nieocieplanej budzie nie miał skrawka koca, czy choć trochę słomy.. Pewnie nie zasłużył. Zabrano mu pieskie dzieciństwo, to co każdy pies przeżywa w życiu tylko raz! Właściciel dobrowolnie zrzekł się psa. Parker ostatnie kilka dni spędził w hotelu. Spędził je w cieple, po raz pierwszy w życiu. Jest psem w typie Gończego Słowackiego - czytamy dalej.

  Przygarnięcie kolejnego zwierzęcia to kolejne koszty dla TOZ-u. Wieczory robią się chłodne, wielkimi krokami zbliża się zima, kiedy podobnych interwencji zwykle przybywa. Obrońcy zwierząt proszą o wsparcie.

  - Nie ważne jest ile... Każda, nawet najmniejsza wpłata to dla nas ogromna pomoc! Razem możemy więcej!

  Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Opolu
  ul. Katedralna 6/4
  45-008 Opole
  Numer konta: 91 2340 0009 0580 2460 0000 0085
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-11-25 11:24:50 [89.64.52.*] id:1605098  
  Mario1: Napisał postów [792], status [stały bywalec] Reputacja
  Właścicielowi zrobić to samo,mocno zacisnąć kolczatkę na szyi i do budy na łańcuch i siedz dziadu.

  Nick:
  Treść: