• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 948
  • Dodano: 2020-11-25 / 12:19
  • Komentarzy: 1

Kilkanaście par objętych zostało procedurą z miejskiego programu in vitro

 
 
Kilkanaście par objętych zostało procedurą z miejskiego programu in vitro

(Fot. Archiwum)

Dyskusja o tym, czy miasto powinno włączyć się w finansowanie leczenia dla par, które zmagają się z bezpłodnością, toczyła się od dłuższego czasu. Po starcie programu są już pierwsze pary zainteresowane zostaniem rodzicami.


Miasto Opole dopłaci rocznie około 400 tysięcy złotych do programu, który został zakontraktowany na wiele lat. We wrześniu 2020 roku ruszyła procedura, która umożliwia parom starającym się o dziecko umawiać się na pierwsze konsultacje. Prezydent miasta Opola wyrażał duże nadzieje związane z uruchomieniem programu in vitro w Opolu. Podkreślał, że dzięki in vitro, pary które od lat bez efektu starają się o potomstwo mają większą szansę na zostanie rodzicami.

Klinika, która realizuje program potwierdziła, że jest duże zainteresowanie. - Z informacji przekazanych nam przez GMW wynika, że do tej pory 14 par objętych jest w tej chwili procedurą - informuje Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Opola.

Wsparcie miasta w zakresie programu in vitro polega na tym, że pary otrzymują z budżetu miasta 5 tysięcy złotych, co stanowi około 40 procent kosztów. Takie wsparcie ze strony miasta otrzymałoby około 80 par w danym roku budżetowym.

- Opolszczyzna wyludnia się najszybciej dlatego dopóki będę miał przyjemność służyć mieszkańcom jako prezydent chcę ten program kontynuować - mówił przed uruchomieniem pierwszych konsultacji w klinice prezydent miasta Opola. Radni miasta Opola podjęli uchwałę o wprowadzeniu programu in vitro w lipcu tego roku.

reklama
.

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-11-25 19:13:00 [185.117.85.*] id:1605133  
jarekzopola: Napisał postów [851], status [rozpisany/na] Reputacja
pytanie ?? co bedzie z polaczenia kaczki i kota ??? czy to samo co z polaczenia kota z kaczka ???

Nick:
Treść: