• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1421
  • Dodano: 2020-11-24 / 19:13
  • Komentarzy: 0

  Stracili uprawnienia za szybką jazdę i alkohol

  Stracili uprawnienia za szybką jazdę i alkohol

  (Fot. Archiwum)

  W ostatni weekend, na drogach powiatu kluczborskiego, pięciu kierowców straciło uprawnienia do kierowania. Trzem z nich policjanci zatrzymali prawo jazdy na trzy miesiące za nadmierną prędkość. Natomiast dwaj pozostali, utracili uprawnienia za jazdę po alkoholu. Niechlubny rekordzista prowadził samochód mając 3 promile. Sprawami nietrzeźwych kierujących zajmie się teraz sąd, a grozić im może nawet dwa lata więzienia.

  Do tych zdarzeń doszło na przestrzeni trzech weekendowych dni. Policjanci z kluczborskiej drogówki zatrzymali w tym okresie pięć uprawnień do kierowania pojazdami. Głównym powodem było przekroczenie prędkości, ale nie zabrakło także nietrzeźwych kierowców.

  Policjanci z kluczborskiej komendy zatrzymali do kontroli trzech kierowców, którzy w terenie zabudowanym poruszali się prędkością od 106 do 120 km/h. Cała trójka po spotkaniu z funkcjonariuszami została bez uprawnień do kierowania na okres trzech miesięcy. Nie obyło się też bez wysokich mandatów i punktów karnych.

  Zdecydowanie większe konsekwencje grozić będą dwóm innym kierującym, których również zatrzymali kluczborscy policjanci. Tym razem dwóch mężczyzn w wieku 28 i 33 lat prowadziło pojazdy znajdując się pod działaniem alkoholu.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".