• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2193
  • Dodano: 2020-11-24 / 17:10
  • Komentarzy: 0

  Żołnierze pomagają pensjonariuszom DPS

  Żołnierze pomagają pensjonariuszom DPS

  (Fot. 10Blog)

  W związku z trwającą sytuacją epidemiologiczną, na obszarze województwa opolskiego powstała konieczność wsparcia przez żołnierzy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej funkcjonowania wskazanych Domów Pomocy Społecznej i Zakładów Opiekuńczo - Leczniczych.


  Żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej i 91. Batalionu Logistycznego z Komprachcic wspierają siedem DPS-ów i ZOL w regionie. Przed realizacją zadania, w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej, instruktażu wytypowanym żołnierzom udzielił zastępca dowódcy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej pułkownik Ireneusz Maślanka, który zwrócił uwagę na bezwzględnie stosowanie się do reżimu sanitarnego podczas pracy w placówkach opiekuńczych.

  Ratownik medyczny przypomniał zasady korzystania z indywidualnej odzieży ochronnej oraz postępowania w kontaktach z osobami zarażonymi koronawirusem SARS-CoV-2. Każdy z żołnierzy wyposażony został w kombinezony ochronne, rękawiczki jednorazowe, maseczki, gogle, ochronniki na buty, przyłbice oraz żele do dezynfekcji rąk. Zapewniono również pojazd do odbioru odpadów podezynfekcyjnych.

  Do pracy w siedmiu lokalizacjach skierowano łącznie 24 logistyków z pododdziałów strukturalnych oraz 91 Batalionu Logistycznego z Komprachcic. Do ich podstawowych zadań należeć będzie wykonywanie prac pomocniczych związanych z bieżącymi potrzebami placówek, w tym również porządkowych wewnątrz i na zewnątrz obiektów. Żołnierze natomiast nie będą realizować zadań związanych z bezpośrednią opieką medyczną i pielęgnacyjną nad pensjonariuszami.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".