• Wyświetleń: 1202
    • Dodano: 2020-11-18 / 21:59

Zwycięstwo Weegree w derbach Opolszczyzny!

Koszykarze z Opola ponownie zapewnili wielkie emocje

Derby Opolszczyzny rozstrzygnięte! Pogoń Prudnik poległa na własnym parkiecie 79:90 z Weegree AZS-em Politechnika Opolska. Przed meczem nie było faworyta, co zapowiadało wielkie widowisko.

Spotkanie nie zawiodło oczekiwań. Już w pierwszej kwarcie przez kilka minut była zażarta walka punkt za punkt. Lecz po pewnym czasie przewagę zaczęli sobie robić gospodarze, co zakończyło się przewagą dziewięciu oczek po 10 minutach. Do przerwy jednak zmalała wyraźnie ta różnica, gdyż wynosiła ona jedynie jeden punkt, gdyż Opolanie zaliczyli serie sześciu trafień z rzędu.

Trzecia część gry to już dominacja Opolan. Całkowicie oni zneutralizowali ofensywę rywali i bezwzględnie wykorzystywali ich błędy. Szybko wyszli na prowadzenie, a co więcej - w łatwy sposób utworzyli sobie w miarę bezpieczną przewagę nad Pogonią, wygrywając tę kwartę aż 12:26. W ostatniej części gry mogli sobie pozwolić na zwolnienie tempa oraz kontrolę przebiegu meczu, dzięki czemu spokojnie dowieźli pewne zwycięstwo w derbach.