• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2023
  • Dodano: 2020-11-19 / 07:53
  • Komentarzy: 0

  Minimum 10 mieszkań kontenerowych zakupi Urząd Miasta Opola dla medyków

  Minimum 10 mieszkań kontenerowych zakupi Urząd Miasta Opola dla medyków

  (Fot. Dżacheć)

  Kontenery o powierzchni użytkowej około 37 metrów kw. będą służyć do wypoczynku medykom obsługującym Szpital Tymczasowy w Opolu.


  Urząd Miasta zapowiedział na konferencji, że zainwestuje w kontenery, które posłużą jako uzupełnienie zaplecza Szpitala Tymczasowego, który będzie funkcjonował w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu.

  - Na tę chwilę trwaja rozmowy z oferentami. Miasto ma w planach zakupić od 10 do 14 takich kontenerów, które staną przy Centrum Wystawienniczo-Kongresowym, gdzie do działania przygotowuje się Szpital Tymczasowy. Dostarczenie takich kontenerów przez firmę może zając od 7 do 9 tygodni, jednak jest nadzieja, że będzie to zrealizowane szybciej - zaznacza wiceprezydenta miasta Opola, Przemysław Zych.

  Po stronie inwestora będzie przygotowanie miejsca lokalizacji kontenera i wykonanie przyłącza do sieci i instalacji elektrycznych, wodnych i sanitarnych. Pomieszczenia będą wykorzystane dla personelu lekarskiego pracującego w szpitalu, pielęgniarskiego, pomocniczego - np. pracowników technicznych, jako baza stacjonowania obsługi i załóg karetek pogotowia stacjonujących przy CWK.

  W zależności od wyposażenia kontenera mieszkalnego jego cena waha się od 60 do 80 tysięcy złotych. - Zależy nam, żeby były wyposażone w kuchnię, łazienkę czy pokój do odpoczynku. Decyzja o lokowaniu w kontenerach mieszkalnych ma zależeć od zarządcy Szpitala Tymczasowego.

  Ostateczny wygląd kontenerów będzie znany za kilka dni. Zakup będzie dofinansowany z pieniędzy unijnych, którymi dysponuje samorząd województwa opolskiego.

  Wielce prawdopodobne jest, że w przyszłości kontenery mieszkalne mogłyby być wykorzystywane do zapewnienia odpoczynku dla personelu domów pomocy społecznej czy udostępniane osobom opiekującym się osobami starszymi lub o ograniczonej sprawności.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".