• Autor: Judyta
  • Wyświetleń: 1317
  • Dodano: 2020-11-25 / 08:00
  • Komentarzy: 4

  Black Friday - sprawdź dokładnie, czy cena rzeczywiście jest aż tak okazyjna

  Black Friday - sprawdź dokładnie, czy cena rzeczywiście jest aż tak okazyjna

  (Fot. Dżacheć)

  Black Friday co roku zyskuje w Polsce na popularności, wielu z nas już z dużym wyprzedzeniem planuje, co kupi tego dnia. Sklepy szykują dla nas na ten dzień wiele promocji, taniej można kupić elektronikę, ubrania, kosmetyki. Ten dzień co roku wypada w ostatni piątek listopada, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie, w tym roku będzie to 27 listopada.

  Black Friday w Stanach wypada w piątek następujący po Święcie Dziękczynienia. Święto to jest obchodzone w czwartek i jest dniem wolnym od pracy. Następujący po nim Czarny Piątek jest normalnym dniem pracującym. Nazwy Czarny Piątek możemy upatrywać w piątku po Święcie Dziękczynienia 1951. Podobno w tym dniu pracownicy masowo zgłaszali u pracodawcy chorobę, aby uzyskać dodatkowy wolny dzień.

  Inna anegdota mówi, że określenia Black Friday zaczęto używać w roku 1961, kiedy to w Filadelfii w stanie Pensylwania miał pojawić się Święty Mikołaj z gromadką elfów. Każde mieszkające tam dziecko chciało mieć zdjęcie z Mikołajem, stąd też w mieście wzmożony ruch i ogromne korki w mieście.

  Można też spotkać się z opinią, że nazwa Black Friday pochodzi od koloru tuszu, jakim sprzedawcy zapisywali w księgach bilans sprzedaży. Na czerwono zapisywano bowiem straty, a na czarno zyski. Podobno przez większość roku sklepy generowały straty, więc karty w księgach były czerwone. W okresie świątecznym, po Święcie Dziękczynienia zyski znacznie rosły i zużywano znacznie więcej czarnego tuszu.

  Dziś Black Friday w Stanach Zjednoczonych to po prostu wielkie święto zakupów i wyprzedaży. Utożsamia się go z rozpoczęciem sezonu zakupowego przed Bożym Narodzeniem, z każdym rokiem ten dzień robi się coraz popularniejszy w Polsce, a znane sieci handlowe chętnie się w niego angażują.

  Poprzednie lata przyzwyczaiły nas już do tego, że promocje w Polsce zaczynają się na dzień, albo nawet na kilka dni wcześniej. Możemy zatem mówić o Black Week. Prawdopodobnie tak może być też w tym roku, kiedy zakupy jeszcze bardziej przeniosły się do sieci.

  Promocje w tym dniu sięgają od 20 do nawet 70 procent. Taniej można kupić elektronikę, ubrania, kosmetyki... Pamiętajmy jednak, że ten dzień bywa też świetną okazją dla nieuczciwych sprzedawców. Sklepy przyciągają nas promocjami i zniżkami, warto jednak sprawdzić dokładnie, czy cena rzeczywiście jest aż tak okazyjna, jak nam się w pierwszym momencie wydaje.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-11-25 16:51:51 [83.26.37.*] id:1605113  
  KubaXY: Napisał postów [2556], status [Szycha] Reputacja
  Instytucje kredytowe maja przed piatkiem pelne rece roboty.. przeca cza sie opkupic, by na fejsie glupio Aniela nie bylo, ja ??? A potem jakos to bedzie, jakos se poradzimy. Pokopulujemy i kaske da prezes

  Nick:
  Treść:
  2020-11-25 08:22:50 [79.187.170.*] id:1605078  
  fuksik: Napisał postów [781], status [rozpisany/na] Reputacja
  No to Janusz i Wiola bedom kupować.Pozniej jezdzą takie gwiazdy Vw Polo Lub MZK w dłoni sciskając torebkę Versace a Janusz bedzie piłował swoje 15 letnie BMW w kurtce Dolce&Gabbana.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2020-11-25 09:01:11 [83.26.166.*] id:1605084  
  azam: Napisała postów [485], status [starszy pismak] Reputacja
  ależ się usmiałam :)
  2020-11-25 09:00:33 [83.26.166.*] id:1605083  
  azam: Napisała postów [485], status [starszy pismak] Reputacja
  Non stop piepszą wszędzie o Black Friday, reklamy są nader agresywne ! Bez blacku też można fajnie kupić

  Nick:
  Treść: