• Dodano: 2020-11-15 / 17:23

Drużyna Weegree w końcu zwycięska

(Fot. Pav)

Po znakomitym meczu pokonali Znicz Pruszków 97:92

Na taką wiadomość czekali opolscy kibice koszykówki! Zawodnicy Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej odnieśli trzecie zwycięstwo w sezonie, mimo że na to się nie zapowiadało, gdyż przegrywali przez większość spotkania.

Pierwsze 10 minut obfitowało w punkty dla obu zespołów. Brylowały obie ofensywy, czego nie można powiedzieć o grze defensywnej i ta część gry zakończyła się wynikiem 25:29 dla gości. Druga kwarta lepiej zaczęła się dla Pruszkowa. Mocno oni powiększyli swoją przewagę, na szczęście w porę czas wziął trener Opolan Rafał Knap i gospodarze odrobili część strat.

Po zmianie połów to Opolanie bardziej kontrolowali grę, lecz nadal przewagę punktową mieli goście, przez co ostatnia kwarta zapowiadała się arcy interesująco. I tak było - drużyna Weegree zdominowała swoich rywali, odrobiła straty i co najważniejsze - po raz pierwszy wyszła na prowadzenie, ostatecznie zwyciężając w całym spotkaniu 97:92.

To zwycięstwo doda na pewno otuchy przed kolejnym meczem - derbami z Pogonią Prudnik.