• Wyświetleń: 1493
  • Dodano: 2020-11-12 / 11:18
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  W którym banku w Opolu założyć konto

  W którym banku w Opolu założyć konto
  Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie we współczesnym społeczeństwie bez konta bankowego. Owszem, teoretycznie to możliwe, jednak w praktyce bardzo skomplikowane. Mieszkańcy Opola mają dostęp do ofert dowolnych banków, dlatego zasadne jest pytanie, na którą z nich się zdecydować. Znajdź na nie odpowiedź i dowiedz się, czym się kierować przy wyborze konta osobistego.


  Na co zwracać uwagę, wybierając ROR
  W Opolu działają placówki większości polskich banków, więc można otworzyć dowolne konto. W tym celu nie trzeba osobiście udawać się do oddziału instytucji finansowej, ponieważ coraz więcej ofert jest dostępnych przez Internet. Wystarczy złożyć dyspozycję online, aby w ciągu kilku chwil zostać posiadaczem nowego, wybranego rachunku osobistego. Czym w takim razie się kierować, aby mieć pewność trafnego wyboru?

  Jak można się domyślać, kluczową kwestią przy wyborze konta osobistego są opłaty. Dobra wiadomość jest taka, że wiele z wielu rachunków można korzystać za darmo - z niektórych po spełnieniu narzuconych warunków, jak np. wykonanie określonej liczby transakcji kartą czy zapewnienie comiesięcznych wpływów w zdefiniowanej wysokości. Inne oferty dostępne są bezpłatnie bezwarunkowo, lecz niestety można je spotkać coraz rzadziej. Decydując się na konto darmowe po spełnieniu określonych warunków, upewnij się, że podołasz tym wymaganiom i że nie są one zbyt wygórowane.

  Koszty prowadzenia rachunku
  Koszty prowadzenia konta to jedno, a opłaty za dodawaną do niego kartę - drugie. W tym przypadku obowiązują podobne zasady, tzn. w zależności od oferty karta może być bezpłatna po spełnieniu określonych warunków lub bezwarunkowo. I znów dokładnie sprawdź, jakie są to warunki i czy ich spełnienie nie będzie dla Ciebie problematyczne. Niezwykle istotne są koszty wypłaty środków z bankomatów - najlepiej, jeżeli pieniądze można podejmować z dowolnego urządzenia całkowicie za darmo.

  Przed podpisaniem umowy sprawdź, jakie możliwości technologiczne zapewnia dane konto. Czy obsługuje najpopularniejsze płatności internetowe, umożliwiając sprawne kupowanie przez Internet za pośrednictwem takich narzędzi jak np. Blik, Google Pay czy Android Pay? Czy daje dostęp do aplikacji na telefon? Czy zarządzaniem ROR-em przez Internet jest łatwe i intuicyjne? To pytania równie ważne jak te dotyczące kosztów prowadzenia i korzystania z rachunku osobistego.

  Dostępne promocje
  Jeżeli zamierzasz otworzyć po raz pierwszy konto w jednym z banków, sprawdź, czy w danym momencie są oferowane jakieś promocje. Często zdarza się, że instytucje finansowe zachęcają klientów np. zwrotami za część zakupów, voucherami na różne produkty i usługi, premiami gotówkowymi czy nagrodami rzeczowymi z tytułu otwarcia konta osobistego. Ponadto w ramach niektórych kont można dodatkowo zaciągnąć korzystny kredyt, jednak wymaga to posiadania odpowiedniej zdolności. Czy nią dysponujesz? Dowiedz się więcej na ten temat i oblicz swoją zdolność kredytową w kalkulatorze przygotowanym przez finanse.rankomat.pl.

  Miej jednak na uwadze, że nawet jeśli w danym momencie wybrane przez Ciebie konto osobiste jest rzeczywiście najtańsze na rynku i spełnia Twoje wszystkie wymagania, nie zawsze tak będzie. Banki mają bowiem prawo do wprowadzania zmian w regulaminach i cennikach swoich usług, o których muszą poinformować klientów. Jeżeli nowe zasady będą niekorzystne, nic nie stoi na przeszkodzie przed zamknięciem rachunku i otwarciem nowego na lepszych warunkach. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź, czym się różnią od siebie konta osobiste i wybierz najlepsze konto dla siebie.

  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".