• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2479
  • Dodano: 2020-11-07 / 22:32
  • Komentarzy: 1

  II Siłowe Mistrzostwa Opolszczyzny przyciągnęły zawodników z całej Polski

  II Siłowe Mistrzostwa Opolszczyzny przyciągnęły zawodników z całej Polski

  (Fot. Dżacheć)

  Siłowe Mistrzostwa Opolszczyzny to wydarzenie dla ludzi ambitnych, wytrwałych i zdeterminowanych do ciągłej pracy nad swoim ciałem. W Centrum Kalisteniki obył się ogólnopolski pokaz siły.


  Jarosław Bulla, prezes Polskiego Związku Kalisteniki i Street Workoutu i organizator sobotnich zmagań nie ukrywa, że każdy, kto decyduje się na pracę nad sobą jest już na najlepszej drodze do sukcesu.

  - Kalistenika jest jak najbardziej dyscypliną dla każdego. U nas w klubie jest na to dowód, ponieważ zarówno na treningach jak i na dzisiejszych zawodach są wszyscy, czyli dzieci, kobiety oraz mężczyźni. Każdy kto przychodzi jest na poziomie zero, z tym, że ten poziom zero dla każdego jest na innym pułapie - słyszymy.

  Łącznie w kategorii męskiej wystartowało dziś 20 zawodników, w żeńskiej 3 panie, a w konkurencji dziecięcej zgłosiło się 10 zawodników. Zawodnicy robią 4 ćwiczenia. To pompki, podciąganie, pompki na poręczach, muscle-upy. Przygotowanie do zawodów trwa właściciel cały rok.

  - Wiele zależy od zawodnika, ale myślę, że na takie przygotowania należy poświęcić dwa lub trzy miesiące. Niektórzy zawodnicy są w formie przez cały czas i przed zawodami jest jedynie tak zwane dokręcenie śruby. Jeśli ktoś szykuje się tylko pod konkretne zawody, może to trwać dłużej - dodaje Bartłomiej Kruk, aktualny mistrz świata w kategorii Street Workout Siła-Wytrzymałość.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-11-08 13:20:36 [83.22.14.*] id:1604271  
  Piratus: Napisał postów [320], status [maniak] Reputacja
  Kalistenika to fajna sprawa, polecam kazdemu.

  Nick:
  Treść: