• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2499
  • Dodano: 2020-11-06 / 10:29
  • Komentarzy: 1

  Liceum Ogólnokształcące nr 3 w Opolu ze zgodą na przeprowadzenie międzynarodowej matury

  Liceum Ogólnokształcące nr 3 w Opolu ze zgodą na przeprowadzenie międzynarodowej matury

  (Fot. Archiwum)

  Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu uzyskało pozwolenie na przeprowadzanie międzynarodowych matur.


  Matura międzynarodowa (IB Diploma Programme) to program edukacyjny, który wszechstronnie przygotowuje uczniów do uwieńczonych sukcesem studiów uniwersyteckich.

  Szkoły IB World podzielają wspólną filozofię - zobowiązanie do doskonalenia nauczania i uczenia się zróżnicowanej i włączającej społeczności uczniów poprzez dostarczanie ambitnych, wysokiej jakości programów edukacji międzynarodowej, które mają wspólną wizję.

  - Otrzymaliśmy decyzję, ze szkoła spełniła wszystkie warunki i jesteśmy gotowi do tego, żeby być pierwszą szkołą w regionie, która prowadzi IB Diploma Programme. To taka sama matura dla nastolatków na całym świecie, a od polskiej matury różni się tym, że kładzie nacisk na umiejętności. Liczy na samodzielność, odpowiedzialność i przetwarzanie wiedzy, a nie jej odtwarzanie. Program układa sobie uczeń - mówi Joanna Rażniewska, dyrektor LO 3 w Opolu.

  Po 2 latach nauki, uczniów czeka matura, inna niż ta w Polsce, również przeprowadzana w innym terminie. Prace oceniają międzynarodowe komisje poza szkołą.

  - Nasi uczniowie to jednostki wyróżniające się krytycznym myśleniem, poszanowaniem zasad etycznych, odpowiedzialni za drugiego człowieka, lokalne społeczności, narody oraz środowisko naturalne. Aby osiągnąć ten cel, szkoła naucza według bardzo zaangażowanego, dwujęzycznego programu nauczania, stworzonego przez grono nauczycieli we współpracy z miejscowym uniwersytetem, prestiżowym Towarzystwem Szkół Twórczych, Stowarzyszeniem Szkół Innowacyjnych, samorządem uczniowskim, radą rodziców oraz lokalnymi przedsiębiorcami - czytamy na stronie szkoły.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-11-06 17:54:27 [5.173.64.*] id:1604132  
  Król Forum: Napisał postów [1405], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Matura to bzdura.

  Nick:
  Treść: