• Autor: Judyta
  • Wyświetleń: 1727
  • Dodano: 2020-11-04 / 18:01
  • Komentarzy: 2

  Ruszyła akcja #MaszJajaIdźNaBadania

  Ruszyła akcja #MaszJajaIdźNaBadania

  (Do akcji przyłączyła się miedzy innymi drużyna Odry Opole)

  Na miesiąc listopad przypada akcja "Movember". Zdarzyło się tak nie bez przyczyny. Od jakiegoś czasu listopad jest uznawany za miesiąc, gdy okazujemy solidarność mężczyznom zmagającym się z rakiem jąder i nowotworami gruczołu krokowego. Akcja została zapoczątkowana w 1999 roku w Australii, a swoimi zasięgami objęła już dużą część świata.

  Akcja trwa cały miesiąc i ma za zadanie zwiększać świadomość na temat męskiego raka. W ramach akcji znani i lubiani zapuszczają wąsy, w tym roku do akcji włącza się cały zespół Odry Opole.

  "Celem kampanii Movember jest zmiana oblicza męskiego zdrowia, natomiast wąsy, które przez twórców zostały ustanowione symbolem kampanii, mają ową zmianę oblicza komunikować. Luźna i zabawna forma kampanii sprzyja podejmowaniu trudnych i ważnych tematów"- możemy przeczytać na stronie Zwrotnikraka.pl.

  Raka jąder spośród innych nowotworów wyróżnia to, że cechują go dość dobre rokowania. Kluczowe jest tutaj oczywiście szybkie wykrycie choroby i rozpoczęcie terapii. Ważnym elementem kampanii jest przebicie się do świadomości mężczyzn, jak również ich bliskich i uświadomienie im, że bardzo ważnym elementem naszego życia jest dbanie o własne zdrowie, a swoich problemów nie należy ukrywać, bo nie są one niczym wstydliwym.

  O ile kampanie dotyczące kobiecych nowotworów są dobrze postrzegane w opinii publicznej o tyle w przypadku profilaktyki męskiego raka musimy jeszcze popracować.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2020-11-04 18:55:33 [188.123.205.*] id:1604003  
  ombre: Napisał postów [18327], status [VIP] Reputacja
  Powodzenia życzę każdemu kto chciałby się zbadać na nfz.Prędzej w totolotka wygra niż jakiś lekarz go przyjmie i zbada.

  Nick:
  Treść:
  2020-11-04 18:29:40 [5.173.60.*] id:1604000  
  tippmann: Napisał postów [6712], status [VIP] Reputacja
  teraz umiera się tylko na covid i tyle w temacie

  Nick:
  Treść: